FC5 Cam Fitilleri Çıkıyor

Ad Soyad
Tahsin Karabulut
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba aracımda son 1 senedir sürekli takmama rağmen bu cam üstü fitiller çıkıyor sürekli düşüyor kanser oldum vallahi takmaktan oturmuyor yerine. Buna silikon çeksem araca zararı olur mu? Ya da istanbul anadolu yakasında kime götürebilirim bunu?
Screenshot_13.png

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba aracımda son 1 senedir sürekli takmama rağmen bu cam üstü fitiller çıkıyor sürekli düşüyor kanser oldum vallahi takmaktan oturmuyor yerine. Buna silikon çeksem araca zararı olur mu? Ya da istanbul anadolu yakasında kime götürebilirim bunu?
Ekli dosyayı görüntüle 271077
Merhabalar çoğu araba markasında bu sorun var...2018 civic var bende ....arka kapı iç taraf conta,kapıların köşe kısımlarını hafif bırakıyor elimle düzeltiyorum yine aynı...sanırım uzun vadede sıcaktan daralma/kısalma yapıyor contalar...

Ben olsam ne yaparım diye düşündüm sizin seviyeye gelirse conta...Sıcak silikon tutmaz diye düşünüyorum..Hızlı yapıştırıcı (örnek resim atayım aşağıya) ile contanın iç kısmına sürüp bi kaç noktadan yapıştırırım..az az sürüp..bırakmaz diye düşünüyorum..Karar sizin saygılar..Screenshot_20230605-094412_Chrome.jpg

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Son düzenleme:
Ad Soyad
Tahsin Karabulut
Aracınız
Civic FC5 2017
Yorumunuz için teşekkürler. Kapı aksamına zararı olur mu bunun? Aşırı rüzgar ıslık sesi vs geliyor sanırım sorunun ana sebebi bu fitiller :(

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Yorumunuz için teşekkürler. Kapı aksamına zararı olur mu bunun? Aşırı rüzgar ıslık sesi vs geliyor sanırım sorunun ana sebebi bu fitiller :(
Yapabilir,,,kapılarda işlem yoksa orjinal ise kapılar...Bundan yapabilir..

Kapı akşamına zarar derken ??? Ses yapar,conta aşağıda cıkık durursa yağmurda yada yıkamada kapı içeri kısma cama su alabilir...sudan dolayı Kapı üstleri metal kısım uzun vadede boya olmayan yerler küf yapabilir...

Son düzenleme:
Ad Soyad
Tahsin Karabulut
Aracınız
Civic FC5 2017
Yapabilir,,,kapılarda işlem yoksa orjinal ise kapılar...Bundan yapabilir..

Kapı akşamına zarar derken ??? Ses yapar,conta aşağıda cıkık durursa yağmurda yada yıkamada kapı içeri kısma cama su alabilir...sudan dolayı Kapı üstleri metal kısım zamanla boya olmayan yer küf yapabilir...

Hocam zarar derken söylediğiniz bu maddeden bahsettim. Sürmem vs bu maddeyi kapıya zarar verir mi araç boyasız değişensiz.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam zarar derken söylediğiniz bu maddeden bahsettim. Sürmem vs bu maddeyi kapıya zarar verir mi araç boyasız değişensiz.
anladım hocam,,, hızlı yapıştıcıdan bahsediyoruz,,,,Bence yapmaz ben kendi aracıma yaparım ama...siz yine de profesyonel birine sorun ?? İçiniz rahat etsin...Saygılar

Ad Soyad
Tahsin Karabulut
Aracınız
Civic FC5 2017
anladım hocam,,, hızlı yapıştıcıdan bahsediyoruz,,,,Bence yapmaz ben kendi aracıma yaparım ama...siz yine de profesyonel birine sorun ?? İçiniz rahat etsin...Saygılar

Profesyonel biri bulabilsem soracağım abi valla camcıyı arıyorum bakmıyor döşemeciyi arıyorum bakmıyor kim çözecek bunu bilemedim :)

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Profesyonel biri bulabilsem soracağım abi valla camcıyı arıyorum bakmıyor döşemeciyi arıyorum bakmıyor kim çözecek bunu bilemedim :)
Direk yanlarına gidin...Yüzyüze konuşun ,candır ....

Dediğim gibi Bence bişey olmaz yapıştıcının sıvıyı contanın iç kısma kanal kısma süreceksin sonuçta az az bi kaç noktadan...çok fazla boydan boya sürme zaten...Metal kısma ne zarar verirki,,,ayrıca conta dan gözükmeyecek yaptığın işlem sonuçta...diyelim ki yapıştırıcı metal kısma değdiği kısma hafif zarar verdi..contadan kapanacak gözükmeyecek zaten...hadi problem yaptın conta komple değişeceği zaman en kötü rutuş yaparsın metal kısma... ...

Yine de karar sizin ....İyi günler

Geri