FC5 cruise control sorunu

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar iyi akşamlar. 2018 model Civic eco elegance aracimin hızını sabitledigimde sabit kalmıyor. Sorun şu şekilde düz yolda hiç bir sorun yok. yokuş yukarı çıkarken 74e sabitledigim hız Max 71 e kadar düşüp tekrar 74 çıkıyor ve hızı sabitliyor. Fakat yokuş aşağı inerken 74e sabitledigim hız 85-90 hatta 90ı bile geçiyor. Bu sorun sizde de mevcut mudur acaba?

Benim hr-v exe de cvt var fakat fc5 den farkli olarak oranlanmis. Rampa iniste cruise da iken belirledigim hizi gecmiyordu. Gecen gun D modundayken paddle shift i kullandim, daha once rampa inisinde hizi sabit tutan arac bu defa hizi tutturamadi. Yani mudahale etmezseniz belirlenen hizin ustune cikmiyor, yok ben kulakciklari da kullanacagim derseniz hizi sabit tutmuyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu araba bizi radara da sokar edsden de geçer bu yokuş aşağı olayı iyi olmadı. 2009 focus aracında bile ne yokus inerken nede yokuş çıkarken gram kaçırmazdi. Buna bı yöntem geliştirmek lazım

Eco modu kapatırsan sabitlediğin hızın üzerine çok çıkmaz eğer yine düzelmiyosa limitörü açın bu sayede hızlanma 2 3 km hızın üzerine çıkmaz fren kullandığınız zamanda limitör kapanmaz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri