Fc5 Eco Elegance satılıp RS alınır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aracınız
Civic FC5 2017
Tüm Honda kullanıcısı arkadaşlara selamlar,
Foruma yeni katılmış olmama rağmen önce 2013 civic sahibiydim, şuanda yaklaşık 1 yıl önce 0 km almış olduğum 2017 model eco elegance at civic sahibiyim, siz değerli üyelerden kıymetli görüşlerinizi almak isterim, sizce 14.000 km deki aracımı satıp 0 km rs alınır mı? Yaklaşık 40.000 tl farka değer mi? Yakıt beni üzer mi? Şimdiden teşekkürler yardımlarınız ve görüşleriniz için.

mkkadi

0
Bence de performans konusunda çok şikayetçi değilsen değiştirme. 40000 TL az bir fark değil. Aracınız yeni ve ilk sahibi sizsiniz. Sıfır aldığınız aracı daha uzun süre kullanabilirsiniz bence.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2017
İstanbul şehiriçi trafiğinde istesemde performanslı bir kullanım yaşıyamıyorum fakat, bu yıl yazın sürekli Didim istanbul arası gidip geleceğim, iki çocuk sahibiyim araç hacim olarak yetiyor fakat uzun yolda ve sürekli yüklü seyahatte yoracağını da düşünüyorum, bu yüzden karar vermedim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
40bin tl farkı tam anlayamadım. Galiba sıfır almak istiyorsunuz.
Eğer aracınızı satıp RS alacaksanız, yine ikinci el tercih ederseniz cebinizden çıkacak tutar ortalama 10bin civarı olacaktır. Bu açıdan eğer illa ki performans istiyorum diyorsanız bu tutar mantıklı olabilir.

Ancak özellikle yeni araç istiyorum diyorsanız, elinizdeki aracın üstüne sadece motordan dolayı ikinci el bir küçük sınıf araç parası vermek, eğer üst sınıf bir araca geçilmiyorsa bence makul değil. Tabi maddi olarak ciddi rahat seviyede iseniz iş değişir :)

Bence eğer RS modellerine çok odaklanmışsanız ikinci el 1-2 yaşında temiz bir araç tercih araştırın. Ancak araçla ilgili harcama kalemlerinizde de oluşacak artışlara hazırlıklı olun.

Aracınız
Civic FC5 2017
40bin tl farkı tam anlayamadım. Galiba sıfır almak istiyorsunuz.
Eğer aracınızı satıp RS alacaksanız, yine ikinci el tercih ederseniz cebinizden çıkacak tutar ortalama 10bin civarı olacaktır. Bu açıdan eğer illa ki performans istiyorum diyorsanız bu tutar mantıklı olabilir.

Ancak özellikle yeni araç istiyorum diyorsanız, elinizdeki aracın üstüne sadece motordan dolayı ikinci el bir küçük sınıf araç parası vermek, eğer üst sınıf bir araca geçilmiyorsa bence makul değil. Tabi maddi olarak ciddi rahat seviyede iseniz iş değişir :)

Bence eğer RS modellerine çok odaklanmışsanız ikinci el 1-2 yaşında temiz bir araç tercih araştırın. Ancak araçla ilgili harcama kalemlerinizde de oluşacak artışlara hazırlıklı olun.

Aracınız
Civic FC5 2017
Evet sıfır km düşünüyorum, tabii ki maddi olarak çok çok iyi bir durumda değilim, öyle olsaydı g30 BMW düşünmek isterdim ?, fakat araç için 150 bin gibi bir bütçem var ve dediğim şartlarım o sebeple emin değilim ama değer mi diye düşünmekteyim, donanım ve performans farkı var, ikinci elde rs lee LPG iller gibi değerini korur mu? Mesela bilemediğim bir durum.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam vereceğiniz miktar az değil bence en azından bir gününüzü ayırıp hafta sonu uzak biryere gidin. Eminim ki araç düşündüğünüz gibi sizi yormayacaktır. Hele istanbul İzmir arası otoban da yapıldı tek yapacağınız hız sabitleyiciyi ayarlayıp keyfinizi çıkarmak olacaktır. İzmirden sökeye kadar da otoban zaten. Cvt şanzıman stabil yolculuklarda bence çok başarılı ani hızlanma da kötü sadece.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet sıfır km düşünüyorum, tabii ki maddi olarak çok çok iyi bir durumda değilim, öyle olsaydı g30 BMW düşünmek isterdim ?, fakat araç için 150 bin gibi bir bütçem var ve dediğim şartlarım o sebeple emin değilim ama değer mi diye düşünmekteyim, donanım ve performans farkı var, ikinci elde rs lee LPG iller gibi değerini korur mu? Mesela bilemediğim bir durum.
Galiba sıfır faiz aklınızı çeliyor :) Değer koruma kavramının ucu çok açık, ama Civicler her zaman temizse alıcısını bulur diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FC5 2017
Üşenmedim bugün çiftkurtlar Honda’ya gittim, 140.000 fiyat verdiler. Test sürüşü yaptım, aşırı bir performans görmedim açıkçası ama ara hızlanmalarda bariz bir fark var. Mevcut aracım 2. Elde 100-105 bin aralığında satılır gibi geliyor aradaki fark için sıfır faiz kullanılabilir ama hala emin olamadım değe mi değmez mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri