Fc5 Eco Elegance satılıp RS alınır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aracınız
Şuan aynı noktadayım. 2017 elegance LPG'li aracım var. Bugün İzmir'den ankaraya bagajda 100kg yük, eşim ve bebeğimle yolculuk ettim. Bebek olduğu için 120km/s hızı hiç geçmedim. Yalnız ara hızlanmalarda ve rampa çıkışlarında çok rahatsız oldum. Yokuş çıkarken sanarsın motor çatlayacak. Hız sabitlemede yokuşlarda hafızadaki hıza ayak uyduramıyor. 110a sabitse 104e kadar hız düşebiliyor, sonrasında asılınca 112ye kadar hafızadaki hızı geçebiliyor. Dizel araçlarım çok stabildi bu konuda. Geçen sene yaz tatiline çıktığında da aynı dertten şikayetçiydim. Hatta bu yaz satacaktım müşterisi hazırdı, eşim sattırmadı.
Satıp Rs alsam mı diye düşünüyorum. Ama ben bu sefer 2.el alırım sanırım. Ecodan sonra Rs'nin yakıtı pişman eder mi acaba diye soru işareti var. Ya da gidip dizel otomatik talisman , insignia alacağım. Çok kararsızım

Ankarada RS'yi test ettim. Tüketim değerlerini sıfırladım. Ankarada Konya yolunda akan trafikte testi gerçekleştirdim ama güzergah kısaydı. Sadece 7-8 saniyeliğine ara hızlanmayı denedim bastım. Onun harici çok narin kullandım. Test sonucu tüketim 8.3lt idi. Evet çok güzel uzuyor ama benim gibi en az senede 25bin km yapan için israf. Bugün Ankaradan İzmire döndüm. Ankara Konya yolundan Lpg'yi fulledim. 120 km/s sabit hızla ilerledim. Afyonu geçer geçmez tekrar fullediğimde 267 kmde toplam 54tl (lpg 3 tl) ödeme yaptım. Km'de yaklaşık 20 kuruş. Afyondan sonra ara ara bastım. 120km/s hız altına inmeden ilerledim.İzmire vardığımda tekrar fulledim. Afyondan itibaren 22 kuruş (Lpg 3.10tl) yakmışım. Bu şartlarda RS ile tüketim min 5.5lt benzin olurdu. 35 kuruşa yakın bir tüketim olurdu ki uzun yolda bile ciddi fark var. RS alma düşüncemi sildim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Dizel hb dusunulebilir. Performans ve ekonomi birarada olur. Benim para yetismedi elegans eco aldim ama dizel hb gercekten favorim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@Limbuda
Konuyu açan üyemiz kararını verdi. Bu yüzden konuyu kapatıyorum. Hayırlı olsun.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri