Civic FC5 FC5 FABR.LPG YAKIT

Civic FC5 2018 model aracımda normalde bir depoyla en az 330-350 km yapmama rağmen bu sefer 255 km de lpg uyarısı alıyorum. Kalibrasyon yapıyorum fakat hala uyarı var. Gündelik kullanım yaptım herhangi bir zamandaki gibi. Yanı performanslı kullanım bile yapmadım fakat 1 depo 250 km de otto gösteriyor su an. Bunun sebebi nedir ve bu araçların lpg deposu tam olarak kaç litre ?

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

33 litre deposu dolar . LPG aldıgınız istasyon cok önemli.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Her zaman aldığım yerden aldım yine. Fakat 250 km de bitti diye gösteriyor. Kalibrasyon da yaptım ama hala uyarı var. Ya bu sefer aldığım yakıtta sıkıntı vardı ya da araç lpg göstergesinde sıkıntı var muhtemelen.

Aracınız
Civic FC5 2017
Aracı sürekli kalıbre yapmayın fulledıkten sonra bir kez yapın sonra ellemeyin FC 5 kasalarda LPG ne kadar gostergede sstabıl olsada bazen şaşırıyor buda LPG nın yapısından dolayı.

Araca gaz alın fulleyın sonra kalıbre yapın

Aracı sürekli kalıbre yapmayın fulledıkten sonra bir kez yapın sonra ellemeyin FC 5 kasalarda LPG ne kadar gostergede sstabıl olsada bazen şaşırıyor buda LPG nın yapısından dolayı.

Araca gaz alın fulleyın sonra kalıbre yapın

Teşekkür ederim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Her zaman aldığım yerden aldım yine. Fakat 250 km de bitti diye gösteriyor. Kalibrasyon da yaptım ama hala uyarı var. Ya bu sefer aldığım yakıtta sıkıntı vardı ya da araç lpg göstergesinde sıkıntı var muhtemelen.

Hocam sorununu cozdun mu bende de oldu aynisi 250 km de bitti

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Çağrı Gül
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar belki yaz kış farkından dolayı olabilir sizin ölçüm değerleriniz kışa göre olabilir yazın ısınan hava genleşir ve böylece depo erkenden dolar ondan dolayıda km az gibi gözükebilir

Haklısın hocam ondan kaynaklanıyor. Lpg bitti dediğinde 29 Lt. alıyor hocam yani yaklaşık 4 Lt. hemen hemen 40 km daha gitmesi gerekiyor aracın ve denedim rahat bi şekilde 40 km daha gider araç lpg uyarısı vermesine rağmen.
Arkadaşlar belki yaz kış farkından dolayı olabilir sizin ölçüm değerleriniz kışa göre olabilir yazın ısınan hava genleşir ve böylece depo erkenden dolar ondan dolayıda km az gibi gözükebilir

Hocam araç sıcak havalardan dolayı LPG genleşme yaptığı için LPG bitti diye gösteriyor fakat istasyonda sadece 29 Lt alıyor yani en az 4 Litre daha alması gerekiyor bu da en az 40 km yapar. Araç Lpg uyarısı vermesine rağmen yaklaşık 40 Km daha sürebilirsiniz ve petrolden de kaç litre aldığını kontrol edebilirsiniz.
Hocam sorununu cozdun mu bende de oldu aynisi 250 km de bitti

Geri