FC5 - FB7 kıyaslaması. Artılar eksiler

Aracınız
Selamlar; merak ediyorum FB7 ve FC 5 kıyaslamaları var mı hiç yapıldı mı?

artıları - eksileri nelerdir_? otomatik FB 7 den eFC 5 e 2. el olarak 25 - 30 bin ekleme ile geçiş yapılabiliyor ama (-model yükseltmek dışında-) arada ki farka değer mi?

FB 7 de F1 kulakçıkları varken FC 5 te yok bildiğim kadarı ile...
malzeme kalitesi - sürüş dinamikleri - donanım olarak farklar bariz mi?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@spider35 Bana göre en önemlisi yol tutuşu, fc5 in yol tutuşu fb7 den çok daha iyi. Donanım olarakta ekstraları zaten ortada bence fc5 e geçer iseniz pişman olmazsınız.

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Bende de 2013 FB7 var arada bir FC5'e ile değiştirmek aklımdan geçiyor ama hala kararsızım. Göçük olayı, yakıt tüketiminde okuduğum kadarı ile çok fazla fark olmaması, CVT şanzumana geçiş vs henüz değiştirmememde etki oldu. FB7 ve FC5 kullanan arkadaşlar fikirlerini yazarlarsa faydalı olur.

Aracınız
3ay önce bende fb7 den fc5 e gecis yaptım.. Yaptım ama keske daha önce yapsaydım dedim. Bi defa yol tutusunda cok buyuk fark var. Süspansiyonları gelişmiş. Ses yalıtımı daha iyi. Malzeme kalitesi de bariz iyileşmiş. Bagaj ve iç hacim baya genişlemiş. Görüntü daha kaslı daha estetik. Sanzımanıından supheliydim ki daha konforlu kesinlikle... Ayrıca ben fb7 nin uzerine 6 bin tl verip benzinli olmak kaydıyla fc5 e gecmiş yaptım.. Aklıma gelenler bunlar hocam kesinlikle pişman olmazsınız

F3111 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

CORPUS

0
Aracınız
2013 2018 Arası 80 bin km Fb7 ve 4 aydır 6000 km Fc5 kullandım. @dtbeyaz ın yazdıklarına ++++++ imza atıyorum

3ay önce bende fb7 den fc5 e gecis yaptım.. Yaptım ama keske daha önce yapsaydım dedim. Bi defa yol tutusunda cok buyuk fark var. Süspansiyonları gelişmiş. Ses yalıtımı daha iyi. Malzeme kalitesi de bariz iyileşmiş. Bagaj ve iç hacim baya genişlemiş. Görüntü daha kaslı daha estetik. Sanzımanıından supheliydim ki daha konforlu kesinlikle... Ayrıca ben fb7 nin uzerine 6 bin tl verip benzinli olmak kaydıyla fc5 e gecmiş yaptım.. Aklıma gelenler bunlar hocam kesinlikle pişman olmazsınız

F3111 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Musa

0
Aracınız
2015 fb7 eco elegance otomatik vardı. 45000km kullandım. 2018 fc5 cvt eco elegance geçiş yaptım. Fb7 nin artıları bana göre: araçta kör nokta hiç yoktu görüş alanı muazzamdı, araç menüsü çok kullanışlıydı, hız limitör vardı ve hibrit silecek daha iyiydi bana göre. Onun dışında fc5 artıları çok fazla. Cvt çok konforlu diğerine göre. Yalıtım, iç hacim, bagaj, yol tutuş, kalite... Ben 26000 TL verdim üzerine. Bana göre her kuruşuna değdi. C değilde D segmentine daha yakın araç. Fırsat bu fırsat kaçırma fc5 i. Almışken exe al derim.

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mkkadi

0
2015 fb7 eco elegance otomatik vardı. 45000km kullandım. 2018 fc5 cvt eco elegance geçiş yaptım. Fb7 nin artıları bana göre: araçta kör nokta hiç yoktu görüş alanı muazzamdı, araç menüsü çok kullanışlıydı, hız limitör vardı ve hibrit silecek daha iyiydi bana göre. Onun dışında fc5 artıları çok fazla. Cvt çok konforlu diğerine göre. Yalıtım, iç hacim, bagaj, yol tutuş, kalite... Ben 26000 TL verdim üzerine. Bana göre her kuruşuna değdi. C değilde D segmentine daha yakın araç. Fırsat bu fırsat kaçırma fc5 i. Almışken exe al derim.

Hız limitor bizim civic dizel elegance modelinde var. İster Cruise control isterseniz hız limiti uygulayabilirsiniz.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kayhanbozkus

0
Yönetici
@Musa bende fb7 ve halihazirda fc5 kullandim ve kullaniyorum. Kor nokta yok demissiniz fb7 de ama sag ve sol on cam direklerinden ben koca kamyonu bile gormedigim oldu :) ayni sorun fc5te daha fazla var cunku ustune birde aynalari cok buyuk oldugu icin gorus acini baya bir kapatiyor.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Musa

0
Aracınız
@Musa bende fb7 ve halihazirda fc5 kullandim ve kullaniyorum. Kor nokta yok demissiniz fb7 de ama sag ve sol on cam direklerinden ben koca kamyonu bile gormedigim oldu :) ayni sorun fc5te daha fazla var cunku ustune birde aynalari cok buyuk oldugu icin gorus acini baya bir kapatiyor.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316
Opel astra vectra, Ford focus, Toyota yaris kullandım görüş alanı en iyi en ferah Fb7 idi. Fc5 e göre de daha iyi

Geri