Civic FC5 Fc5 fotoğraflı trim sesi bölgeleri

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba arkadaşlar. Belki bölgesel olarak belirlenen trim sesi parçaları başlığı vardı ama ben bulamadım, o yüzden fotoğraflarla yarın gidereceğimi düşündüğüm trim sesi parçaları.

1)
IMG_0982.JPG
2)
IMG_0983.JPG
IMG_0984.JPG
4)
IMG_0985.JPG

1. Bölgede aslında içerden gibi gelse de sağa sola ve öne arkaya sallanan döner toka (mecbur hareketli) bozuk yollarda tokayı tutan klips çevresine vuruyor. (Benim böyle bir tespitimdi)
2. Fotoğrafta bulunan beyaz kalörifer borusunun (umarım odur :D) geçtiği klips ve şöföre doğru olan siyah kutucuk cızırdamayı yapan (malum 1700 devir aralığında) parçadır. Çoğunlukla multimedyaya kadar titremeyi iletiyor ama kaynak bu.
3. Bu zaten en bilindik herhalde. İllaki birisi (sağ-sol) diğerinden daha gevşek oluyor.

Benim naçizane farkettiğim mini sorunlar bunlar. Trim sesi var, yok değil ve hiç sevmesem de (Golf’te de vardı 2017 TSI) yine de Cezmi benim oğlandır. İyisiyle kötüsüyle seviyorum. Çok bilmişlikten değil, yeni katılan merak eden veya googlelayan varsa yararlansın :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ugr60

0
Benim aracımda son 2 gündür 120 yi geçince sol arka kapının açma kolunun olduğu bölgeden bir cıngırdama geliyor. Diğer kapıya bakıyorum hafif vuruyorum ses yok sağ kapıya vurunca sanki içeride birşeyler kırılmış gibi bir ses veriyor. Ses yolda iken çok can sıkıcı bir hal alıyor.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ses çok mu yüksek yoksa hafif çıtırdı gibi mi?
Arkadaşlar bende 2019 model FC5 var ve sol havalandırmanın oradan 1500-1800 devir arası cızırtı ses geliyor. Onu nasıl susturabilirim. Yukarıda anlatılmış galiba ama anlamadım. Yardım edin lütfen

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar. Belki bölgesel olarak belirlenen trim sesi parçaları başlığı vardı ama ben bulamadım, o yüzden fotoğraflarla yarın gidereceğimi düşündüğüm trim sesi parçaları.

1)
Ekli dosyayı görüntüle 254558
2)
Ekli dosyayı görüntüle 254559
Ekli dosyayı görüntüle 254560
4)
Ekli dosyayı görüntüle 254561

1. Bölgede aslında içerden gibi gelse de sağa sola ve öne arkaya sallanan döner toka (mecbur hareketli) bozuk yollarda tokayı tutan klips çevresine vuruyor. (Benim böyle bir tespitimdi)
2. Fotoğrafta bulunan beyaz kalörifer borusunun (umarım odur :D) geçtiği klips ve şöföre doğru olan siyah kutucuk cızırdamayı yapan (malum 1700 devir aralığında) parçadır. Çoğunlukla multimedyaya kadar titremeyi iletiyor ama kaynak bu.
3. Bu zaten en bilindik herhalde. İllaki birisi (sağ-sol) diğerinden daha gevşek oluyor.

Benim naçizane farkettiğim mini sorunlar bunlar. Trim sesi var, yok değil ve hiç sevmesem de (Golf’te de vardı 2017 TSI) yine de Cezmi benim oğlandır. İyisiyle kötüsüyle seviyorum. Çok bilmişlikten değil, yeni katılan merak eden veya googlelayan varsa yararlansın :)

Öncelikle tespitler ve detaylı fotoğraflar çok bilgilendirici olmuş. Teşekkürler. Sorma istediğim bu direksiyon altındaki kalorifer çıkışlarına ne gibi bir müdahale yaptınız? Tam o bölgeden bir zırıltı geliyor ki zannediyorum paylaştığınız yerden. Biraz inceledim ama sabitliyecek birşey bulamadım. Bu konu hakkında da bilgi verebilir misiniz?

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Tesekurler anlatım icin bir soru daha 4 numaralı fotoraftaki yer icin nasıl bir çözüm uygulayabilirim?

SM-J510FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
mobilya altlarına yapıştırılan yapışkanlı keçeler var hocam. onları torpido kısmına doğru yapıştırın. (tabi ki airbag yazılı direkleri çıkarmanız gerekiyor)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2008
Gösterge paneli üzerimdeki siperliğin içerisinde GPRS anteni var. Onun vidası gevşeme yapabiliyor.siperligi açmak için yap bir kaportaciya git yada video var internette (YouTube) fc5 göğüs parçalarının çoğunu sokuyor adam
Arkadaşlar bende 2019 model FC5 var ve sol havalandırmanın oradan 1500-1800 devir arası cızırtı ses geliyor. Onu nasıl susturabilirim. Yukarıda anlatılmış galiba ama anlamadım. Yardım edin lütfen

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri