Civic FC5 FC5 Fren Problemi

Merhaba,2020 exe+ sahibiyim aracım 14 bin km de. yaklaşık 3 hafta önce toroslar yolunu içeren bir seyahat gerçekleştirdim.seyahatten önce 10 bin bakımını yetkili serviste yaptırdım.Performanslı kullanım yaptım ancak ani frenleme gerçekleştirmedim.Asla sıcakken araç yıkanmadı.Ancak döndüğümden beri 120-130 km hızdan 70-80 km hızlara düşerken araba bir süre sonra vuruntu şeklinde ses çıkarıyor pedala hafif vuruntu yapıyor.Sorum sizce disk eğilmiş midir? Ve bu garanti kapsamında mıdır sizce. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

POCO F2 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Pistlerde en onemli konu lastik ve balata isisidir. Yuksek hizlarda frene bastiktan sonra 3 sn icerisinde uguldamaya baslar sebebi balatalarin asiri isinmasidir. Bir sorun oldugu anlamina gelmez, balata degisiminde baska marka fren pedleri kullanmalisiniz. Disklerde problem olsa hem uguldama hem vuruntu hemde fren pedalinda asiri titreme hatta saga sola cekme egilimi gosterir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba,2020 exe+ sahibiyim aracım 14 bin km de. yaklaşık 3 hafta önce toroslar yolunu içeren bir seyahat gerçekleştirdim.seyahatten önce 10 bin bakımını yetkili serviste yaptırdım.Performanslı kullanım yaptım ancak ani frenleme gerçekleştirmedim.Asla sıcakken araç yıkanmadı.Ancak döndüğümden beri 120-130 km hızdan 70-80 km hızlara düşerken araba bir süre sonra vuruntu şeklinde ses çıkarıyor pedala hafif vuruntu yapıyor.Sorum sizce disk eğilmiş midir? Ve bu garanti kapsamında mıdır sizce. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

POCO F2 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yüksek ihtimal disk veya balatalarda bir deformasyon mevcut ve zamanla daha düşük hızlarda da hissedilir hale gelecektir.
Tavsiyem bu durumu önce servise bildirmeniz, kullanıcı hatası diyerek kabul etmezlerse diskleri tornalatıp deneyin (mümkünse balatalarında yüzeyinde eğrilik varmı kontrol ettirin-eğrilik varsa zımpara ile yüzeylerini düzelttirin), eğer disk tornalama sonrası titreme düzelip sonradan tekrar örtaya çıkıyorsa diskleri bir daha tornalatıp yeni balata takımı ile değişim yaptırın. Bazen balata yüzeyindeki eğrilmeden ötürü diski tornalatsanızda bile balatalar yeni disk yüzeyinde bozulamalara neden olabiliyor.

Geri