Fc5 frene basmadan vites geçiyor

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar dün başıma ilginç bir olay geldi arabayla geri giderken kızım yanlışlıkla vitesi çekti araba aniden önce N sonra D konumuna geçti benim aklıma takılan frene ve mandala basmadan vites nasıl geçer anlamadın. Acaba hareket halindeyken park frenini kaldırsa oda devreye girer mi

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu arada araç tekrar ileri gitti mi yoksa geri geri gitmeye devam etti de sadece vites kolunun pozisyonu mu değilmiş oldu. Dsg lerde de hareket halinde her pozisyona geçebiliyor vites kolu.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar dün başıma ilginç bir olay geldi arabayla geri giderken kızım yanlışlıkla vitesi çekti araba aniden önce N sonra D konumuna geçti benim aklıma takılan frene ve mandala basmadan vites nasıl geçer anlamadın. Acaba hareket halindeyken park frenini kaldırsa oda devreye girer mi
Geçmiş olsun hocam vites kolu d konumuna geçti ama vites gerçekten d konumuna geçti mi acaba? El freninde şöyle bir durum ayağınız gazdayken elektronik park frenini basılı tutmadıkça el freni takılı kalmaz. Basılı tutarsanız tuttuğunuz sürece fren basılı kalır. Ancak araç gaz vermeden yokuş aşağı vs kendiliğinden gidiyorsa elektronik park frenini çektiğinizde frenleme yapar.

Aracınız
Civic FC5 2019
Sağolun arkadaşlar araba önce sarsıldı sonra ileri gitti. Bana çok garip geldi bu durum yüksek hızda tam tersi olsa ne olurdu acaba

Geri