Civic FC5 Fc5 garanti’den çıkmak mantıklı mi ?

Merhabalar,

Kısa sürede 0 km almış olduğum aracımı 10.000 km’ye getirmiş bulunuyorum. Yaklaşık 2.5 ayda yapmış olduğum bu km’yi ve önümüzdeki 2 yıl içerisinde hayat planlamamı da göz önüne alacak olursak 2 yıl sonunda araçta 100.000 km’yi bulacağa benziyorum. Araç servis bakımları hepinizin gözü önünde ve hesaplarıma göre 2 yıl sonunda servis bakımına devam edersem 17-18.000 ₺ - özel serviste araç bakımı yaptırırsam 6-7.000 ₺ civarı bir ücret karşıma çıkacağı benziyor. Bu da haliyle aracı garantiden çıkartıp Ankara’da özel bir servise mi götürsem düşüncesini bana sorgulatıyor. Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız ?

Cevaplarınızı bekliyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
araca uzun süre binme planınız varsa özel serviste bakım yaptırmak mantıklı. Yüksek miktarlı sorunlarda zaten hep kullanıcı hatası denilip garanti dışı bırakıyor. Zaten Japan araçları avrupa araçlarına göre sorunsuz arabalar.
Ama max 2 sene binerim satarım derseniz aracı garanti dışı bırakmayın. Çünkü ikinci elde servis bakımlı ve garantili araç satiş için güçlü bir koz.
Ben max 2 yılda aracımı değiştirdiğim için geçen hafta 30.000 bakımına 1300 ₺ vermek zorunda kaldım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhabalar,

Kısa sürede 0 km almış olduğum aracımı 10.000 km’ye getirmiş bulunuyorum. Yaklaşık 2.5 ayda yapmış olduğum bu km’yi ve önümüzdeki 2 yıl içerisinde hayat planlamamı da göz önüne alacak olursak 2 yıl sonunda araçta 100.000 km’yi bulacağa benziyorum. Araç servis bakımları hepinizin gözü önünde ve hesaplarıma göre 2 yıl sonunda servis bakımına devam edersem 17-18.000 ₺ - özel serviste araç bakımı yaptırırsam 6-7.000 ₺ civarı bir ücret karşıma çıkacağı benziyor. Bu da haliyle aracı garantiden çıkartıp Ankara’da özel bir servise mi götürsem düşüncesini bana sorgulatıyor. Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız ?

Cevaplarınızı bekliyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Çok kilometre yaptığınız için özel servis mantıklı duruyor. Malzemeleri kendiniz satın alıp özel serviste değişim yapılabilir. Şanzıman yağı için yetkili servisten satın alın veya direk yetkili serviste değişim yaptırın.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri