Fc5 güneşte bekleyince çalışmıyor!

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar merhaba. Aracım 2017 Civic fc5 Eco exe. Aracım son 2 haftadır güneşte uzun süre kalınca çalışmıyor veya uzun sürede çalışıyor. Daha önce benzer bir arıza oldu LPG enjektorunde çıktı arıza ama o zaman güneş veya soğuk farketmeden çalışmıyordu. Yine daha önce Ibiza aracimda aynı sorun vardı selenoid valf arızalı çıkmıştı. Başına gelen oldu mu fikirleriniz nedir

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Öğle arası lpg ustasına gittim regulatorden bir adet hortum söktü sanırım manifolta giden hortum ucunu bantladı 2 gün böyle bin arıza düzelirse regulator arızalıdır dedi.Enjektörler sağlam bu arada.Sorun buda değilse muhtemel o kanister valfi dediğiniz parçadadır.Güneşin sıcağın etkisi olabilecek tek malzeme bu
Lpg ustası regülatörden etme manifolduna direk gaz bağlantısı olan hortumu körlemiş yani Regülatör içinde bulunan yuvarlak kauçuk conta da çatlak varmı emin olmak için....Bu bir yöntem ama.....

daha garanti yöntem su dolu bardağa o körlediği hortumu daldırıp araç LPG de çalışır vaziyette iken, bardaktaki suda baloncuklama varsa contanın çatlak olduğu kanaatine varırdı...neyse.. ayrıca regülatör değişimine tonla para vermeyin içindeki contayı değiştirin lpg yetkili serviste Regülatör 3000 tl conta değişim 600 tl dir...

Lpg contası çatlak değilse....Kanister valfini de bi baktırın...iyi günler...

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Aracınız
Civic FB7 2014
Hocam siz nerdensiniz ?

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Arızayı detaylı anlatabilir misiniz....
Mesela sabah ilk çalıştırmada sorun yaşıyormusunuz.....2 nci yada 3ncü marşta mı çalışıyor...

2 tahminde bulunayım...

1.nci tahmin....geç marş alma yada almamasından dolayı Lpg regülatör contası yırtık veya çatlamış olabilir....Lpg Regülatör conta kaçak testi yaptırın..conta yırtık ise değiştirin sorun çözülür...

2.nci tahmin
Depo içi benzin pompası bozulmaya başlamış,,tıkanmış da olabilir,, aracı bilen bi ustaya gösterin motora benzin pompalıyor mu denesin zaten belli eder...

İyi günler...

Hocam merhabalar öğrenmek için soruyorum LPG regülatörü nbenzinle çalışan arabayı nasıl etkiliyo aynı sorun bendede var herkes regülatör değiştirin diyo ama benzinde aynı sorun olduğu için anlamlandiramadim aydınlatırsanız sevinirim

Aracınız
Civic FC5 2017
Lpg ustası regülatörden etme manifolduna direk gaz bağlantısı olan hortumu körlemiş yani Regülatör içinde bulunan yuvarlak kauçuk conta da çatlak varmı emin olmak için....Bu bir yöntem ama.....

daha garanti yöntem su dolu bardağa o körlediği hortumu daldırıp araç LPG de çalışır vaziyette iken, bardaktaki suda baloncuklama varsa contanın çatlak olduğu kanaatine varırdı...neyse.. ayrıca regülatör değişimine tonla para vermeyin içindeki contayı değiştirin lpg yetkili serviste Regülatör 3000 tl conta değişim 600 tl dir...

Lpg contası çatlak değilse....Kanister valfini de bi baktırın...iyi günler...

Hortumu soktukten sonra bugün hiç problemsiz çalıştı hatta arabanın çekişi arttı. Sanırım sorun regulatorde. Emin olmak için 2-3 gün böyle bineceğim. O hortum tam olarak neye yarıyor hocam usta bu şekilde istediğin kadar binebilirsin diyor. Ee yani işlevi nedir bunun ben anlamadım. 2.konu sıcakla tam olarak ilişkisini de çözemedim acaba küçük bir yırtık var sıcakta genlesip daha mı fazla kaçak oluyo bilemedim

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam merhabalar öğrenmek için soruyorum LPG regülatörü nbenzinle çalışan arabayı nasıl etkiliyo aynı sorun bendede var herkes regülatör değiştirin diyo ama benzinde aynı sorun olduğu için anlamlandiramadim aydınlatırsanız sevinirim
Hocam araba istop ettikten sonra regülatör veya enjektör arızalarında manifold a gaz sızıyor. Araba ilk çalışmada benzinle çalışırken aynı zamanda manifoltta bekleyen gaz da yanıyor dolayısıyla motor boğuluyor. Ben geçen sene de enjektör değiştim benzer sebepten

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Hortumu soktukten sonra bugün hiç problemsiz çalıştı hatta arabanın çekişi arttı. Sanırım sorun regulatorde. Emin olmak için 2-3 gün böyle bineceğim. O hortum tam olarak neye yarıyor hocam usta bu şekilde istediğin kadar binebilirsin diyor. Ee yani işlevi nedir bunun ben anlamadım. 2.konu sıcakla tam olarak ilişkisini de çözemedim acaba küçük bir yırtık var sıcakta genlesip daha mı fazla kaçak oluyo bilemedim
Hocam regütörün içinde bulunan bahsettiğim contanın sağlam olması gerekiyor eğer o conta da sorun çıkarsa yada diğer regülatör sorunlarında gaz tehlike oluşturmasın diye gazı direk ustanızın körlediği hortum sayesinde emme manifolduna gönderiyor...böylece araçta sorun başlıyor bizi uyarmış da oluyor ve o contanın değişmesi için ,değişmezse daha büyük sorunlar çıkar Motor da yada LPG parçalarında...Bu yüzden...Bi nevi emniyet diyelim.. umarım sorununuz regütör diyafram contası değişimi ile çözülür....iyi günler

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Regülatör içinde bulunan diyafram contası çatlak olduğunda....Araç stop halinde bile olsa çatlaklardan lpg gazı geçerek emme manifolduna ulaşıyor..(LPG deposuna tonla para vererek aldığımız gaz durduğu yerde emme manifolduna dolmaya başlıyor :) ..Araç stopken yada çalışırken hep kaçak var yani regütör diyafram conta çatlağından dolayı.....

Sürücü herşeyden habersiz aracı bi yere park ediyor.....3 ,,,4 saat sonra geldiğinde....emme manifoldu regülatör conta çatlağından geçen gaz ile dolmuş oluyor....Sıcak da emme manifolduna dolan gazı iyice sıkıştırıyor. sonra marşa basınca benzin ile manifolda dolan LPG gazı marş sorunu ,,,marşı tekletme,,2.marş...gibi sorunları yapıyor....

Lpg Deposundan kaçıp giden LPG gazı da cabası oluyor (cebimizden uçup giden para oluyor)....Regülatör diyafram conta değişimi ile bu sorunlar bitiyor...

Anlatabildiğimi düşünüyorum iyi günler..

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam regütörün içinde bulunan bahsettiğim contanın sağlam olması gerekiyor eğer o conta da sorun çıkarsa yada diğer regülatör sorunlarında gaz tehlike oluşturmasın diye gazı direk ustanızın körlediği hortum sayesinde emme manifolduna gönderiyor...böylece araçta sorun başlıyor bizi uyarmış da oluyor ve o contanın değişmesi için ,değişmezse daha büyük sorunlar çıkar Motor da yada LPG parçalarında...Bu yüzden...Bi nevi emniyet diyelim.. umarım sorununuz regütör diyafram contası değişimi ile çözülür....iyi günler

Ufuk hocam erzurumda ikamet ediyorum.ustalar conta değişiminin sağlıksız olacağını tamamen değişim yapılması gerektiğini ifade ediyorlar.Sizin bu konuda bilgi ve tecrubeniz nedir ?

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Ufuk hocam erzurumda ikamet ediyorum.ustalar conta değişiminin sağlıksız olacağını tamamen değişim yapılması gerektiğini ifade ediyorlar.Sizin bu konuda bilgi ve tecrubeniz nedir ?
Hocam bi sorun olmaz....Lpg Hangi marka ise örnek BRC... erzurum Brc yetkili servise götürün aracınızı conta yı değiştirin...yaptığı işin arkasında olan Yetkili servis sizi mağdur etmez...

Ben önceki aracımda Regülatör contasını değiştirip kullandım...hiç bir sorun yaşamadım....sizin keyfinize kalmış karar vermek....tabi arıza kesin bundan kaynaklı ise..

Geri