Civic FC5 Fc5 kaputun çok sert kapanması

Ad Soyad
Çağrı Gül
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba arkadaşlar
Daha önce konusu açılmadığı için konu açmak istedim
Corolla aracımda kaputun mandalına elinizle bıraktıktan sonra üstüne hafifçe bastırınca kitleniyor
Ancak sıfır aldığım hondamda bu durumu yapınca bir türlü kitlemiyor tekrar havaya kalkıyor çözüm olarak yarım yükseklikten küt diye bırakmak olduğunu söyledi aracı tanıtan arkadaş bu arabaların kaputu böyle abi dedi içime kurt düştü sizdede böylemi bu arabanın kaputunu açmaya korkar oldum hadi şimdi neysede 100 200 açıp kapamada kaput yamulur?

2020 fc5 elegance 1.6 benzin

gunesec

Özel Üye
Merhaba arkadaşlar
Corolla aracımda kaputun mandalına elinizle bıraktıktan sonra üstüne hafifçe bastırınca kitleniyor
Ancak sıfır aldığım hondamda bu durumu yapınca bir türlü kitlemiyor tekrar havaya kalkıyor çözüm olarak yarım yükseklikten küt diye bırakmak olduğunu söyledi aracı tanıtan arkadaş bu arabaların kaputu böyle abi dedi içime kurt düştü sizdede böylemi bu arabanın kaputunu açmaya korkar oldum hadi şimdi neysede 100 200 açıp kapamada kaput yamulur?

Aynen durum bende de öyle. 30-40cm den bırakıyorum.
Hatta aracı teslim alırken kaputa bastırmayın diye uyardılar ki diğer araçlarda da bastırmadan kapatın diyorlar.

O şekilde kapatmayla yamulacağını sanmıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar

aynen belli bir yükseklikten bırakıp kapatmak gerekiyor. @gunesec arkadaşında belirttiği gibi aracı kaputa basmamalısın çünkü kaputun eğilme durumu oluyor sonrasında.
verdiğim linkteki video da bir nebze araçla alakalı bilgiler veriyor izlemeni tavsiye ederim.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Kaputun sert kapanması hepimizde var. Kısa veya uzun vadede sıkıntı olacağını sanmıyorum. Yukarıda arkadaşımızın dediği gibi bastırmadan 30~40 cm yükseklikten bırakırsanız sorun olmaz.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
kaputu kaldırıp bam diye 20-30 santimetre mesafeden aşağıya iteceksiniz plonk diye kapanır, eğer elle hafifçe indirip üzerine bastırırsanız kaputun bastırdığınız yeri yamulur, tecrübe ile sabittir, ben kışın her sabah açıp kapatıyorum kedi giriyor diye, gerçi uzun zamandır kedi girmiyor.

Plonk diye ses gelecek, bence 500-600 sefer açıp kapatsanız da bir problem olmayacaktır. Tasarımı zaten o şekilde açıp kapatmaya yönelik yapılmıştır, kaput fitilleri ve dayama takozları var altında kapattığınızda 5-6 ayrı noktadan aynı anda yastıklanır. Gelen ses sert kauçuk parçaların kaputu durdurma sesi zaten, eğer demir demire vursa mahalle ayağa kalkar çok daha fazla ses çıkardı.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
aynen belli bir yükseklikten bırakıp kapatmak gerekiyor. @gunesec arkadaşında belirttiği gibi aracı kaputa basmamalısın çünkü kaputun eğilme durumu oluyor sonrasında.
verdiğim linkteki video da bir nebze araçla alakalı bilgiler veriyor izlemeni tavsiye ederim.
Emercensi prosedürleri için kullanma kılavuzunun dikkatle okunması çok önemli, TPMS sıfırlama, akü bittiği zaman takviye yapabilme, anahtarsız çalıştırma pilin bitmesi, uygun olan lastik hava basınçlarının ezbere bilinmesi, bakım monitörünün sıfırlanması, motor çalışmadığı zaman park vitesinden çıkartma, Lpg kalibrasyonu komutu gibi çok fazla bilinmesi gereken önemli mevzular var Honda da.

Bir tane videoya yada bir forum sayfasına sığmaz bunlar :) zaten kullanma kılavuzu tıp fakültesinde okutulan kitaplar kadar:)

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba arkadaşlar

eger bahsettiğin sekılde kapatırsan aracın kaputunu gocertırsın her aracın kaputu ortalama 25 cm den bırakılır . öle bastırılmaz

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Torpidoda da aynı durum var bende. 2019 makyajlı elegance aracımı ilk aldığımda bir problem var diye içime kurt düştü. Honda ceme gittiğimde torpidoyu bastırınca kapanmıyor hızla çarpmam gerekiyor dedim. Bir kaç dakika sonra servis elemanı diğer araçlara hatta sıfırları da kontrol ettim hepsi aynı dedi. Ben de üstelemedim artık, sizlerde de öyle mi yoksa her zamanki gibi servislerin başından defetme taktiği mi?

Aracınız
Civic aracım yok
Torpidoda da aynı durum var bende. 2019 makyajlı elegance aracımı ilk aldığımda bir problem var diye içime kurt düştü. Honda ceme gittiğimde torpidoyu bastırınca kapanmıyor hızla çarpmam gerekiyor dedim. Bir kaç dakika sonra servis elemanı diğer araçlara hatta sıfırları da kontrol ettim hepsi aynı dedi. Ben de üstelemedim artık, sizlerde de öyle mi yoksa her zamanki gibi servislerin başından defetme taktiği mi?
Aynen Hocam aynı biraz sert ve kaba olmak lazım kapanması için.. Hatta sol ön kapımda aynı şekilde yağladık sorun çözüldü dendi yine aynı..

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri