Civic FC5 Fc5 Kasa Civic Kasko ve Sigorta Ücretlerini Paylaşın Lütfen

Aracınız
Civic FC5 2018
Axa 2420 TL orient sigorta 1400 TL

Orient hakkında fikri olan var mıdır? Sorun yaşar mıyız arkadaşlar ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Axa 2420 TL orient sigorta 1400 TL

Orient hakkında fikri olan var mıdır? Sorun yaşar mıyız arkadaşlar ?
Olası kaza durumunda tamirat yaptırmayı düşündüğünüz yerlere telefonla ilgili sigorta ile kasko için anlaşmaları olup olmadığını sorun bence.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
3-4 ay önce eşim başka bir aracın kapısına arka tamponun sol kenarı ile dokunmuştu ve haliyle tutanak tutmuştuk, %100 suçluda olarak biz çıktık doğal olarak :)
Bizde tamponda ezilme vardı ama içten biraz dürtünce hemen düzeldi, diğer aracın izlerini de pasta ile sildim, rotüşta attım (y)
Tamponun tırnaklarını kontrol ettiğimde bir sorun yok şimdilik.

Trafik sigortası 7den 6. kademeye düştü ve SBN.org.tr'den tekliflere baktığımda en düşük 730 lira ile Ethica çıkıyordu, acentede benzer rakamlar söyledi, bende meraktan Ethica'nın online kanaldan Trafik sigorta teklifine baktım (https://www.ethicasigorta.com.tr/trafiksigortasiteklifi) ve 6. kademe olmasına rağmen diğerlerinden 150 lira yakın uygun çıktı, 570 fiyata online yaptırdım (nerdeyse geçen yılın aynısı). Poliçede mail olarak PDF şeklinde geldi. Trafik sigortası için sigorta firmalarının kendi online sistemlerinden uygun teklifler gelebiliyor, trafik yaptıracakların uygun fiyat veren şirketlerin kendi sitelerinden de teklif almalarını tavsiye ederim.

Kaskoyu da eski usul yaptırdım, %60 hasarsızlıkta 500bin İMM ile Sompo Japan'dan 1380 lira tuttu.

Aracınız
Civic FC5 2018
Olası kaza durumunda tamirat yaptırmayı düşündüğünüz yerlere telefonla ilgili sigorta ile kasko için anlaşmaları olup olmadığını sorun bence.

Acente yetkilide yada özelde yaptırabilirsiniz diyor. Ama tabi arada 1000 lira olunca ne kadar cazip gelsede yarın bir sıkıntıda sorun yaşarmıyım diye düşünmüyor değilim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Acente yetkilide yada özelde yaptırabilirsiniz diyor. Ama tabi arada 1000 lira olunca ne kadar cazip gelsede yarın bir sıkıntıda sorun yaşarmıyım diye düşünmüyor değilim.
Acente değil zaten, olası hasarı yaptırmayı düşündüğünüz kuruma sorun, örneğin hasar olsa en yakın yaptırmayı düşündüğünüz Honda yetkili servisi ise onların hasar birimlerini arayıp görüşün.
Bunu söylememin nedeni eğer sigortanız kurumla anlaşmalı değilse tamirat işleminde siz uğraşıyorsunuz, tamir yaptırdığınız yerde ödemeyi siz yaptırıp parayı ödeyip sonrasında ücreti sigortadan geri alıyorsunuz, anlaşmalı ise kendi aralarında ödeme gerçekleşiyor.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaşlar sigorta yaptırırken 2 3 yerden teklif alın . Daha önceki aracımda her zamanki sigortacımın dışında biryerden de teklif almıştım sonradan sigortacım arayıp başka bir yerden de teklif almışsınız öyle gözüküyor diyerek sistem indirim yapmış size demişti. Bence sigorta yaptıracaksınız demekte fayda var ( daha önce başıma böyle bir şey gelince paylaşmak istedim )

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Acente değil zaten, olası hasarı yaptırmayı düşündüğünüz kuruma sorun, örneğin hasar olsa en yakın yaptırmayı düşündüğünüz Honda yetkili servisi ise onların hasar birimlerini arayıp görüşün.
Bunu söylememin nedeni eğer sigortanız kurumla anlaşmalı değilse tamirat işleminde siz uğraşıyorsunuz, tamir yaptırdığınız yerde ödemeyi siz yaptırıp parayı ödeyip sonrasında ücreti sigortadan geri alıyorsunuz, anlaşmalı ise kendi aralarında ödeme gerçekleşiyor.
Yarin arayıp sorayim o zaman. Ray sigorta da 1490 rakam verdi.

GM1913 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri