Fc5 lpg donusumu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aracınız
@arif0668 hocam sizde Prins kit takılıydı yanlış hatırlamıyorsam, sizde aslıda VTEC teklemesi pek hissedilir olmaması lazım.
Çünkü eski FD6mda hiç VTEC teklemesi hissettiğimi hatırlamıyorum, ancak onda FB7deki montajdan en önemli farklar ne kadar filtre değişimi sıkıntılı olsa da LPG filtresi motorun arka kısmındaydı ve bu sayede LPG hortum uzunluğu oldukça kısaydı :unsure: Belki ilerde aklıma eserse FB7 içinde böyle bir çözüm düşünüyorum.
Evet Hamid Hocam prins takılı. Silkeleme yok denecek kadar az. İnşallah böyle gider. Keşke forum toplantısı olsada deneseniz.
Aslında ben tamamen bitirmek istedim işi ama kurcaladıkca vtec harici 1500 civarinda da 2. silkelemeyi yapmaya başladı ve baktık olmuyor hemen yağ bakımı dahil buji, subap ayarı, afr yapıp eski haline getirdik. Evet borular daha kısaltılabilir ama gözüm yemiyor uğraşmayacam artık.
Yani evdeki bulgurdan da oluyorduk neredeyse

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Tamam o zaman sonradan montaj daha iyi Orjinal daha iyi değil

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Öyle bir iddaa bulunan yok. Her an herkesin aracına herşey olabilir, herkes anladığını, bildiğini yazar.
25 farklı parçanın cevabını alamadığım gibi fabrikasyon dönüşümünün neden silkelediği cevabınıda ben veremem. Birşey orjinalse sorunsuz olmalı. İş ustada bitiyor maalesef.
Ayrıca fb7 kasaya yakın bir zamanda atiker takan arkadaş vardı burda. Marka olarak tasvip edilmesede gayet memnundu. Demek ki uygun kit bile iş görüyor.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hem fabrıkasyon hem de sonradan BRC HONDA kit i kullanan bırı olarak eger Honda kiti ni iyi bir usta ya yaptırırsanız daha güzel verim alırsınız..150-200 bin km sonra ne olur degıstıgı iddİa edilen parcalar ne kadar fark yaratır bilmen6 ama zaten o km lere kadar binmedigm için takılmıyorum

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Üst kapak ın vs farklı oldugunu zaten yukarıdaki arkadaşlar yazmıs LPG firmalarinin ne demesini bekliyorsunuz ben sunu anlamıyorum arkadaşlar ya LPG firması orjınalı ile sonradan takılan arasında fark var mı diyecek ? Yaptıgı montajın tabiki orjınalı ile aynı oldugunu soluyecek . Güldürmeyin akşam akşam adam o işten para kazanıyor . Siz ondan dogru sölemesini beklemeyin . O zaman Honda neden garantiden cıkartıyor sonradan yapılan montaj ı ? Madem bu kadar kusur suz?

Aracınız
Civic FC5 2017
Bir kere normal benzin 500 derece ısıya ulasıyor LPG de bu ısı 1200 derecelere kadar cıkıyor normal benzinli aracta benzine göre üst kapak var Orjinal lpg lide 1200 derece ısıya göre kapak başlı başına bu bile yeter 25 parçayı bırak arastırmaya gerek yok. Sıkıntı yok isteyen ıstedıgını yapar zaten ama bunu yok öle yok böle demenın gereğini neden duyuyorsunuz ben sunu anlamıyorum . Ben LPG kitinin kalıtesınden bahsetmiyorum fabrikada LPG takılacak aracın LPG li olarak ayarlanıyor bunu bahsediyorum. Yoksa fabrikada LPG tesısatı yapılacak olarak tasarlanan bir otomobil e Prins de takın atıker de . Chevrolet Cruze larda neden subab yakıyor LPG ?? Cünkü arac LPG sistemine göre ayarlanmadıği için . Vs vs kımseye ders verme nıyetım yok ben olanı sölerim olmuyani solemem yoksa Kim napıyorsa onu yapsın

Aracınız
Civic FC5 2017
Bu LPG konusuna değinmişken benim aracta fabrıkasyon LPG var testlerim sonucunda köye LPG ve benzinle cıkmamda LPG de arac fan acıyor benzinle cıkarken acmıyor fabrikasyon da bıle etkılıyor aracı bu LPG yakıtı. Bu yakıt öle bir yakıt ki nereden aldıgınız bıle farkedıyor bunuda denedim PO gaz aldıgımda arac gıtmıyor ve fann acıyor bp Shell de sıkıntı olmuyor. Nasıl bir şey ise ama öle bir yakıt bu yakıt . Benzinli Hondalarda sonradan takılması bunun iyi oldugu ve saglıklı oldugu anlamına gelmez aracın ömrü bir milyon km ise bunu 500 e indirir. Fabrikasyon da belki 1 milyon görmez ama 500 de görmez bunu cok net söylüyorum .

Aracınız
Civic FB7 2015
Lpg kiti olarak prins ve landrenzo markalarının piyasada çok iyi olduğuna dair bir algı var.(Fiyatının yüksek olması bunu destekliyor olabilir) Hele bu kitlerin yağlamalı olan modelleri daha çok tercih ediliyor. (Satış politikası)

Eğer bu kitler o kadar iyi olsalardı Gm ecotec motorların supapları 40k da erimezdi.(Bildiğin supap eriyor o kilometrede ilginç) Kullanıma göre değişir ama eski Astra j aracımda farklı bir yağlamasız kit vardı sorun yaşamamıştım.(Araç ağır olduğundan aşırı yüklenirdim) Opel Chevrolet markaları ecotec motorlarda brc ile supap erime olayını daha yüksek km yaşamıştır. (Opel forumunda takip etmiştim) Bir de bu araçların supapları kronik lpg kaynaklı açığa çıkan yüksek ısıdan dolayı supap tablası eriyor.(Sanayi ağzı ile supap yaktı)

Diğeceğim o ki landrenzo ve prins markalarını lpg konusunda mükemmel ise diğer kitlere göre ecotec motor araçlarda erken supap yakmaya neden oluyor.

Bizim araçlara sonradan lpg takılacak ise Brc tecrübesi ve uygun fiyatı ile gayet iyi bir seçenek.(Sonuçta eco modelleri brc kit ile geliyor)

Bunlar benim gözlemlerim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Lpg kiti olarak prins ve landrenzo markalarının piyasada çok iyi olduğuna dair bir algı var.(Fiyatının yüksek olması bunu destekliyor olabilir) Hele bu kitlerin yağlamalı olan modelleri daha çok tercih ediliyor. (Satış politikası)

Eğer bu kitler o kadar iyi olsalardı Gm ecotec motorların supapları 40k da erimezdi.(Bildiğin supap eriyor o kilometrede ilginç) Kullanıma göre değişir ama eski Astra j aracımda farklı bir yağlamasız kit vardı sorun yaşamamıştım.(Araç ağır olduğundan aşırı yüklenirdim) Opel Chevrolet markaları ecotec motorlarda brc ile supap erime olayını daha yüksek km yaşamıştır. (Opel forumunda takip etmiştim) Bir de bu araçların supapları kronik lpg kaynaklı açığa çıkan yüksek ısıdan dolayı supap tablası eriyor.(Sanayi ağzı ile supap yaktı)

Diğeceğim o ki landrenzo ve prins markalarını lpg konusunda mükemmel ise diğer kitlere göre ecotec motor araçlarda erken supap yakmaya neden oluyor.

Bizim araçlara sonradan lpg takılacak ise Brc tecrübesi ve uygun fiyatı ile gayet iyi bir seçenek.(Sonuçta eco modelleri brc kit ile geliyor)

Bunlar benim gözlemlerim

Aynen bunu demeye calısıyorum hocam o arac LPG sıstemıne göre fabrikada tasarlanmaz ise Prins de taksan atıkerde taksan sıkıntı olur bu hondada motor kalıtesınden dolayı fazla anlasılmıyor ama zarar verıyor ama arkadas Lara bunu bir türlü anlatamadım

Aracınız
Civic FB7 2015
Aynen bunu demeye calısıyorum hocam o arac LPG sıstemıne göre fabrikada tasarlanmaz ise Prins de taksan atıkerde taksan sıkıntı olur bu hondada motor kalıtesınden dolayı fazla anlasılmıyor ama zarar verıyor ama arkadas Lara bunu bir türlü anlatamadım

Evet dediğiniz gibi bizim araçların motorları lpg ye uygun. Aksi durumda bizde sanayide çelik supab taktırma sırasında olurduk

Aracınız
Civic FC5 2017
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri