FC5 Motor Arıza Lambası

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba Arkadaşlar
Bugün aracımla dağa gittim,yol hep yokuştu.Nerdeyse 1 saat yokuş çıktım.
Sonra gideceğim yere vardım ve 3 saat durduktan sonra geri dönecemki arabayı bi çalıştırdım motor arıza lambası yanıyor.Bu şekilde 2 saat sürdüm ve evime geldim.1 saat sonra tekrar arabanın yanına giderek aracı çalıştırdım ve motor arıza lambası sönmüştü.
Araçta motor arıza lambası neden yandı,bi sorun mu var ve lamba yandıktan sonra 2 saat sürmemin bi zararı var mı.Bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Önemli bir arıza olsaydı arıza lambası sönmezdi. Kafanıza takmayın, sık sık tekrar ederse servise danışırsınız.

Aracınız
Civic FC5 2018
Araç fakirde mi acaba klıma acık yokus yokus lamba yandı. lpg ayarınıza baktırın bence
Aracım fc5 eco elegance yani fabrika çıkışlı tüplü.Yokuş çıkarken klima kapalıydı.Aracı hep lpg'de sürdüm.Lamba yandı 2 saat böyle sürdüm.Sonra 1 saat kontak kapatıp çalıştırdıktan sonra lamba sönmüştü.Neden böyle oldu anlamadım.

Aracınız
Honda CRV
Bence lpg ayarından araç fakırde kesın bı servıse gösterın istersenız Karadenız dag yollarını bılıyorum baya rampadır mangala gıderdık hep :D Araç zorlandı lpg de.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bence lpg ayarından araç fakırde kesın bı servıse gösterın istersenız Karadenız dag yollarını bılıyorum baya rampadır mangala gıderdık hep :D Araç zorlandı lpg de.
??Bizim buraların yolu dediğin gibi hep yokuş.Çıkması insanı yoruyorda inerken su gibi akıyorsun,güzel oluyor??

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba Arkadaşlar
Bugün aracımla dağa gittim,yol hep yokuştu.Nerdeyse 1 saat yokuş çıktım.
Sonra gideceğim yere vardım ve 3 saat durduktan sonra geri dönecemki arabayı bi çalıştırdım motor arıza lambası yanıyor.Bu şekilde 2 saat sürdüm ve evime geldim.1 saat sonra tekrar arabanın yanına giderek aracı çalıştırdım ve motor arıza lambası sönmüştü.
Araçta motor arıza lambası neden yandı,bi sorun mu var ve lamba yandıktan sonra 2 saat sürmemin bi zararı var mı.Bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.
Aracınız devamlı rampa çıktığından motora daha fazla yük biner. Bu sebepten kaynaklıdır diye düşünüyorum. Arıza söndü ise problem ortadan kalkmış demektir. Fakat bu arızayı beyin kaydeder. Serviste bilgisayara bağlayıp geçmiş arızaları taratırsanız öğrenebilirsiniz. En azından anlamını bilmiş olursunuz. Geçmiş olsun.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FC5 2016
Bu söylediğiniz sorunu uzun yola çıktığımda hız sabitleyici ile kullandığım da ve araba zorlandığında yaşıyordum. Öncelikle lpg ayarı yaptırdım. Sorun devam etti. Sonrasında lpg yi sürekli aynı firmadan almaya başladım. Shellden. Artık boyle bir sorunum kalmadı. Aynı sorunu accent era ile de yaşıyordum. O zamanlar bu yakıt olayını kimse söylememişti. Lpgyi sürekli aynı yerden alıp denemenizi tavsiye ediyorum. İlla ki shell olacak değil ama hep aynı firma olsun. Ben sorunu bu şekilde çözdüm.

Oguz6

0
Aracınız
Arkadaşlar ben de yeni geldim Karadeniz den Ankara ya gerze ve Kargı yı bilen arkadaşlar vardır belki buralardan gectigimde araç çok zorlanıyor hatta bazı yerlerde yokuş aşağı diyebileceğimiz yolda dahi araç ilerlemekte zorlanıyor geçen yılda aynı sıkıntı yı yaşadım buralarda acaba hava basıncı mı fazla yoksa araç ile ilgili bir sıkıntı mıdır

Geri