Civic FC5 Fc5 motor sesi

Aracınız
Civic FC5 2016
Merhabalar fc5 motor yatak sesimi diye konu vardı ama onunla ilgili olmadığını düşündüğüm için yeni konu açtım. Sesi ekledim motordan arkadan gelen
Bir şık şık Ses geliyor normal mi bu ses. YouTube da Bi arkadaş paylaşmış, yetkili servisler normal Bi sıkıntı yok ses için demisler ama Bi de burda sormak istedim normal mi bu ses, motor çalışma sesi. Kendi aracimin sesini koyamadım bir türlü ama YouTube a bir arkadaş koymuş onun linkini alta koydum aynı ses.

Aracınız
Civic FB7 2015
Gergi rulmanı sesi gibi geliyor ve servisin dediği normal bir ses falan değil. Aracım fb7 ancak aynı ses nedeniyle 30bin km'de garantiden gergi değişmişti. Ses çok benziyor , büyük ihtimalle gergi rulmanı sesi. Zaten normal bir ses olsa motor sesinin ritmine uygun olurdu, öyle değil. Klima açık ve kapalı iken ses farkı oluyor mu? Klima açıkken daha yüksek ses çıkarıyor olabilir.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2016
Klima acikken de aynı düzeyde, benzinde de aynı ses yapıyor. Paylaşım yorumlarinda yetkili servis normal demiş, ama bana çok normal gelmedi. Aynı şekilde ses alan varmi, sorun yaşayan varmi sorayım dedim. Aracın çekişi veya sürüş esnasında Bi problemi yok ama.

Aracınız
Civic FB7 2015
Videoda LPG enjektör sesi yüksek olduğundan arada fark edemeyenler olabilir. Benzinde çalışırken kayıt yapılırsa daha net anlaşılır ses ama bence çok büyük ihtimalle gergi rulmanı sesi geliyor. Servise baksanız herşey normal zaten. Çekişte ve sürüşte bir sorun yaratmaz ama zamanla ses artacaktır, muhtemelen. Şu da var, rulman sağlam ama kayış uzamış ve gevşek geldiği için de bu ses geliyor olabilir. İlk kontrol edilmesi gereken noktalar bunlar gibi görünüyor.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2016
Aynen lpg sesinden arkadan ses az duyuluyor, ben yarın bir servise uğrayayım, belki başka birileri daha vardır konuyu cevap verir belki teşekkür ettim.

Geri