FC5 Motor Su kanallarından gelen ıslık sesi

Ad Soyad
Tahsin Karabulut
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba ben aracım FC5 2017 1.6 LPG Benzin. 3 gün önce aldım ve umran experde bir sorun çıkmadı.

Fakat bugün farkettim arabanın fotoğrafta gösterdiğim yerimden ıslık tarzı bir ses geldi gaza basınca artıyor yani gaz ile eşdeğer sesi. Arabayı kapattım 1.5 saat sonra açtım böyle bir sorun olmadı. Sizde neyden olabilir?

Başlıkta motor su kanalı dedim fakat neresi bilmiyorum mazur görün hiç anlamam.

Ekli dosyalar

• IMG_1549.jpg
    IMG_1549.jpg
    292.1 KB · Görüntüleme: 66

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba ben aracım FC5 2017 1.6 LPG Benzin. 3 gün önce aldım ve umran experde bir sorun çıkmadı.

Fakat bugün farkettim arabanın fotoğrafta gösterdiğim yerimden ıslık tarzı bir ses geldi gaza basınca artıyor yani gaz ile eşdeğer sesi. Arabayı kapattım 1.5 saat sonra açtım böyle bir sorun olmadı. Sizde neyden olabilir?

Başlıkta motor su kanalı dedim fakat neresi bilmiyorum mazur görün hiç anlamam.
Merhaba hocam. Muhtemelen gergiden ses geliyordur. Kayışınız ile birlikte kontrol ettirin.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Yetkili servise mi göstermeliyim?
Maddi imkanınız elveriyorsa servise gösterebilirsiniz. Ancak servis biraz tuzlu çıkarabilir. Bildiğiniz iyi bir özel servis varsa onlara da danışabilirsiniz.

Ad Soyad
Tahsin Karabulut
Aracınız
Civic FC5 2017
Garantisi yoksa Hondadan anlayan iyi bir ustaya gösterin yok eğer anlamıyorsa direk servis

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
abi benim ilk arabam 4 senedir birikimle aldım araba düzelir mi sence? hiç bilgim yok elimde avucumda ne varsa verdim 3 gün oldu alalı ilk sürerken bir şey olmuyor 30 40 km sürünce oluyor. honda servisine gidicem

Aracınız
Civic FC5 2020
abi benim ilk arabam 4 senedir birikimle aldım araba düzelir mi sence? hiç bilgim yok elimde avucumda ne varsa verdim 3 gün oldu alalı ilk sürerken bir şey olmuyor 30 40 km sürünce oluyor. honda servisine gidicem
Hangi şehirde yaşıyorsunuz ? Kayseri ise tanıdık ustam var yok değilse direk servise bir danışın ilk arabanız ise sanayide güvenmediğiniz bir ustaya gitmeyin servisten daha çok fiyat çıkarıyor üstelik aracınızı bozuyorlar az çok araçtan anladığım için belli durumda sanayi yi kullanamıyorum harici sürekli servisteyim bir problem yaşamadığım gereksiz fazla parça değişimi yaptırmadılar sürekli sürekli servise gittiğim içinde arıza tespit parasıda almıyorlar benden bakıyorlar abi daha kullan yada parça fiyatı şu istersen yapalım bazende yaptırma şu parça ile beraber yaptırmak daha mantıklı olur deyip ayrıldığım çok olmuştur

Aracınız
Civic FC5 2020
Düzelmeyecek bir problemde yoktur içiniz ferah olsun belki hortumun kelepçesi gevşedi bilemiyorum

Ad Soyad
Tahsin Karabulut
Aracınız
Civic FC5 2017
şuan bu sorun devam ederken yüksek hız ve devirde lpg yanıp sönmeye başladı ve lpg sesi vermeye başladı. mutluhana randevu aldım. alırken experde sorun çıkmadı bakalım ne olacak

Geri