Fc5 Ön Cam Çatlaması

Arkadaşlar merhaba,

Bugün tatil dönüşü hareket halindeyken birden ön camın çatladığını gördüm. Ne taş geldi, ne taşlı yola girdim. Nasıl oldu hala anlamış değilim ama aracı kenara çekip baktığımda çatlağın küçük taş izinden başladığını gördüm. Aracım kaskolu. Kasko şirketi senelik 1 defa bunu bozulmadan karşılıyor ama asıl soru onarıma bağlı olarak araca tramer kaydı girer mi, girerse serviste yapılan orijinal ön cam değişiminden ne kadar bir tutar yansıtılır? Başına gelen veya bilgi verebilecek bir arkadaşımız var mı?IMG_20200803_174230.jpegIMG-20200803-WA0005.jpeg

Mi 9T Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Geçmiş olsun kardeşim öncelikle. Benim başıma iki kere geldi bu olay. İkisini de kasko dan orijinal olarak değiştirdim. Tramere yansır. Cam değişimi olarak gözükür. Kafana takma kaskoya o kadar para veriyorsun. Git servis de orjinalini taksınlar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam benim basimada 10 gun once geldi araci alali daha 1 gun olmustu. Hemen hemende ayni yerden. Umarim sadece tesaduftur. Kaskoda yazan sartlara bagli acikcasi tramerde gozukup gozukmeyecegi. Anlasmali cam servislerinde yaptirilinca kasko bozulmuyir 1 defaya mahsus bu yuzdende tramere yansimiyor

Aracınız
Civic FC5 2017
Benim sol arka kapı camım kırıldı, kaskodan orjinal Honda logolu cam ile değişeceği fakat tramere yansıyacağını söylediler. Servis orjinal honda logolu cama 300tl deyince ben cebimden değişim yaptırdım. Ama ön cam pahalıdır hiç gerek yok cepten vermeye, serviste orjinali ile değiştirilsin bu kadar pinpirikli olmayalım. (bende pişmanım kaskodan ücretsiz yaptırmadığıma) :)

Aracınız
Civic FC5 2018
Dün mıcırlı bir yolda insan diyemeceğim bir şöför 130la falan sollama yaparak yanımdan geçti bildiğiniz taş yağmuru geldi arabaya. Ön camda yıldız şeklinde çatlak oluştu 25krş büyüklüğünde.Fakat iç taraftan ele gelmiyor çatlak sadece dışta. Ne yapmalıyım komple değişim mi yoksa idareten toparlanır mı camcılarda.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geçmiş olsun. Camcılar büyümesini engeller. Ancak estetik olarak gözünüz çok takılabilir o kısma. Yetkili servis 2 hafta zaman veriyor camın gelmesine, onarım için de bir gün aracın kalması gerektiğini söylüyor. Kasko varsa ortalama 4-5 bin de hasar kaydı çıkıyor. Ben Dora Glass'ta taktırdım 45 dk sürdü. Firma kalitesini ve rüştünü ispat etmiş bir firma, camın da Şişecam’dan geldiğini garanti ettiler. Hiçbir şikayetim yok, anlaşmalı olduğu için kasko da bozulmadı, hasar kaydı da çıkmıyor. Bazı arkadaşlarda olduğu gibi logo takıntısı yok bende. İşim hızlı ve profesyonel şekilde çözüldü, şikayetim yok, kaskom bozulmadı,hasar kaydı çıkmıyor. Kaskonuz yoksa da ortalama 1000 TL gibi bir rakama onarım yapıyorlar. Size hangisi makul gelirse ona göre hareket edersiniz.

POCO F2 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Geçmiş olsun. Camcılar büyümesini engeller. Ancak estetik olarak gözünüz çok takılabilir o kısma. Yetkili servis 2 hafta zaman veriyor camın gelmesine, onarım için de bir gün aracın kalması gerektiğini söylüyor. Kasko varsa ortalama 4-5 bin de hasar kaydı çıkıyor. Ben Dora Glass'ta taktırdım 45 dk sürdü. Firma kalitesini ve rüştünü ispat etmiş bir firma, camın da Şişecam’dan geldiğini garanti ettiler. Hiçbir şikayetim yok, anlaşmalı olduğu için kasko da bozulmadı, hasar kaydı da çıkmıyor. Bazı arkadaşlarda olduğu gibi logo takıntısı yok bende. İşim hızlı ve profesyonel şekilde çözüldü, şikayetim yok, kaskom bozulmadı,hasar kaydı çıkmıyor. Kaskonuz yoksa da ortalama 1000 TL gibi bir rakama onarım yapıyorlar. Size hangisi makul gelirse ona göre hareket edersiniz.

POCO F2 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Maalesef İstanbul dışında ikamet ediyorum şuan Van’dayım baya uzakta :) Bir usta varmış ona göstericem yine de
Etrafı çiziliyormuş onu tavsiye eder misiniz? Camcılar bazen çizerken bastırınca daha da sıkıntı olabiliyormuş. Değişene kadar geçici idare edicem artık. Çukura sert girmediğin sürece çok yürümez dedi iki oto camcısı.

Geri