FC5 Otomatik Bagaj Açma Hakkında

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Ben başka bir şey sormak istiyorum;
Bu yaylardan ya da amortisörden taktırdıktan sonra, bagaj içi alt pandizot takabiliyor muyuz?
Hani şu hoparlörlerin altı açıkta ya orayı kapamak İçin olan pandizottan bahsediyorum.
Fikri bilgisi olan var mıdır ?
Teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Takılabilir, herhangi bir engel teşkil etmez.

Ad Soyad
Efe EFE
Aracınız
Civic FC5 2020
Başlangıçta memnun kaldığım bagaj yayı uzun süreli kullanımda yay sesi gelmeye ayrıca yağmurlu havalarda sol taraftan bagaj kapağı üzerindeki suyu tahliye edemeyip bagaj içine almaya başladı. Sökmek durumunda kaldım. Tavsiye edebileceğiniz matkap kullanmadan delmeden uygulanacak bir sistem aramaktayım.

gunesec

Özel Üye
Benim için çok önemli değil. Kullanana saygı duyarım ama fabrikasyon elektrikli olmadıktan sonra yay olmuş olmamış önemli değil "benim için".

Ad Soyad
Efe EFE
Aracınız
Civic FC5 2020
Çöp oldu bizim yay önceki fb7 aracımda güzel çalışıyordu alışkanlık bundada yapmak istedik olmadı. Bende orjinalciyim eklediğimiz tek özellik bu olmustu. Bakalım kendimiz çözmeye çalışacağız…

Hulk

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Başlangıçta memnun kaldığım bagaj yayı uzun süreli kullanımda yay sesi gelmeye ayrıca yağmurlu havalarda sol taraftan bagaj kapağı üzerindeki suyu tahliye edemeyip bagaj içine almaya başladı. Sökmek durumunda kaldım. Tavsiye edebileceğiniz matkap kullanmadan delmeden uygulanacak bir sistem aramaktayım.
Merhabalar bende 3-4 aydır çift yaylı sistemi kullanıyorum. Herhangi bir problemim şimdilik yok. Ama sizdeki bu durum beni korkuttu. Bende orjinalci olduğum için bu sistemi tercih etmiştim.
Acaba bu fazladan takılan parça fitilin yapısını bozuyor ve o arada kalan milimlik boşluklardan yağmur suyu girebiliyor mu?

Şöyle düşünelim yağmurlu havalarda aracını düz zemine veya aracın önü yokuş yukarı bakacak şekilde park edenlerde bu problem yaşanmayabilir.
Fakat aracı yokuş aşağı park etmemiz durumunda o kanalda su birikecektir ve bu ekstra eklenen saç arasında oluşan boşluktan su girişi olabilecektir. :unsure:

Sizden ricam fotoğraflayabilirseniz su alan yeri bizimle paylaşabilir misiniz? Sizdeki duruma göre genel bir çözüm bulabiliriz belki hep birlikte.(y):)

Ad Soyad
Efe EFE
Aracınız
Civic FC5 2020
Söktükten sonra su kesildi öncesinde video çekmemiştim. Ancak su bagaj kapağının plastik kolu içine doluyor. İlk açıldığında plastik kol içinden bagaj havuzu içine akıyor. Sol tarafta bu sorun oluyor sağda bir problem yaşamadım.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar bende 3-4 aydır çift yaylı sistemi kullanıyorum. Herhangi bir problemim şimdilik yok. Ama sizdeki bu durum beni korkuttu. Bende orjinalci olduğum için bu sistemi tercih etmiştim.
Acaba bu fazladan takılan parça fitilin yapısını bozuyor ve o arada kalan milimlik boşluklardan yağmur suyu girebiliyor mu?

Şöyle düşünelim yağmurlu havalarda aracını düz zemine veya aracın önü yokuş yukarı bakacak şekilde park edenlerde bu problem yaşanmayabilir.
Fakat aracı yokuş aşağı park etmemiz durumunda o kanalda su birikecektir ve bu ekstra eklenen saç arasında oluşan boşluktan su girişi olabilecektir. :unsure:

Sizden ricam fotoğraflayabilirseniz su alan yeri bizimle paylaşabilir misiniz? Sizdeki duruma göre genel bir çözüm bulabiliriz belki hep birlikte.(y):)
Merhaba, bende de bu yaydan var. Aracı yıkattığımda veya çok yağmur yağdığında az da olsa yayın olduğu bölgeden su damlaması yapıyor. Yayı çıkarttığımda herhangi bir su damlaması yok. Bagajda plastik havuz olduğu için ve bana sağladığı kolaylık için su damlamasını gözardı edebiliyorum.

Hulk

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Anladım. O zaman endişelenecek bir durum yok gibi. Bende sızıntının bagajı su ile dolduracak şekilde olduğunu düşünmüştüm.
Bende plastik bagaj havuzu kullandığım için birkaç damla sudan bir şey olacağını sanmıyorum. Bagaj yayının konforu yanında katlanılacak bir durum.
İnsanın elinde poşet çanta varken o bagajı açması yay yokken çok zor oluyordu. Cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. Herkese kazasız belasız iyi sürüşler. :)

Geri