Fc5 RS Acık hava filitresi

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
S.a arkadaslar fc5 RS için Önerebileceginiz acık hava filitresi performans için önerebileceginiz ürün varmı pahalı olmamak sartıyla uygun bısey arıyorum taktıran varmı
Farklı tipte hava filtreleri var 1.5T lar için.
Hepsi ithal diyebiliriz ve fiyatları bu yüzden gümrük vergisiyle birlikte 500 dolar civarlarında.
En uygun olabilecek filtre k&n kutu içi filtresini alabilirsiniz ama orjinalini bulmanız gerekli çakması çok fazla çünkü piyasada.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2018
Konu biraz yanlış yere açılmış :D
Farklı tipte hava filtreleri var 1.5T lar için.
Hepsi ithal diyebiliriz ve fiyatları bu yüzden gümrük vergisiyle birlikte 500 dolar civarlarında.
En uygun olabilecek filtre k&n kutu içi filtresini alabilirsiniz ama orjinalini bulmanız gerekli çakması çok fazla çünkü piyasada.
Konuyu ben de merak ettim dostum. Mesela hangi filtre takılabilir? Performans katkısı oluyor mu? Seste değişiklik olur mu? Garanti bozulur mu? Bilgin varsa bize de anlatırsan sevinirim.

Aracınız
Civic FC5 2017
Söyledigi fiyat ucuk biraz aervisin yaktıgın 200 tl filitreden daha kalıtelisi var onun için bende 300 500 tl varmı taktıran onu merak ettim garanti bozulurmu dersek yok bozulmaz servıse giderken kendın yakarsın hıc bısey fark edilmez

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Söyledigi fiyat ucuk biraz aervisin yaktıgın 200 tl filitreden daha kalıtelisi var onun için bende 300 500 tl varmı taktıran onu merak ettim garanti bozulurmu dersek yok bozulmaz servıse giderken kendın yakarsın hıc bısey fark edilmez
@mugen1907 tek mesajda ikinize de cevap vermiş olayım;

Ben stock kullanıyorum aracımı taktırmadım ama çok araştırdım ve yapan kullanan arkadaşlardan bilgi edindim.

1- garanti konusu: servisin insiyatifine kalmış bir şey; motorda arıza olursa sen farklı filtre kullandın diyebilir.
bunla ilgili benim çözümüm her bakımdan önce orjinal filtrenin eskisini takıp, bakımda yeni filtre taktırıp onu bir şekilde (satarsın ya da kenarda durur) sonrasında gene açık hava filtresini takmak.
2- Farklı açık hava filtre markaları var K&N in civice uygun kiti var mishimoto var mst markasının kiti var. Bunlar yaklaşık olarak 7-10 beygir (1.5T 182hp modelde) arttırdığını kanıtlıyolar dyno ile. Seste de tatlı bir emiş sesi geliyor.
3- @Mehmet yilbasi sizin dediğiniz şekilde kutu içi filtreler var seste çok bir değişiklik olmaz performansta da stock filtreye göre daha iyi olur tabiki ama dediğim gibi ucuzluğa kaçarken yan sanayi ürünler almamaya dikkat edin.

Aracınız
Civic FC5 2018
Servis kendi orijinal filtresini takıyor herhalde? Bunu haricinde misal k&n hava filtresi takarsak

Ben stock kullanıyorum aracımı taktırmadım ama çok araştırdım ve yapan kullanan arkadaşlardan bilgi edindim.

1- garanti konusu: servisin insiyatifine kalmış bir şey; motorda arıza olursa sen farklı filtre kullandın diyebilir.
bunla ilgili benim çözümüm her bakımdan önce orjinal filtrenin eskisini takıp, bakımda yeni filtre taktırıp onu bir şekilde (satarsın ya da kenarda durur) sonrasında gene açık hava filtresini takmak.
2- Farklı açık hava filtre markaları var K&N in civice uygun kiti var mishimoto var mst markasının kiti var. Bunlar yaklaşık olarak 7-10 beygir (1.5T 182hp modelde) arttırdığını kanıtlıyolar dyno ile. Seste de tatlı bir emiş sesi geliyor.
3- @Mehmet yilbasi sizin dediğiniz şekilde kutu içi filtreler var seste çok bir değişiklik olmaz performansta da stock filtreye göre daha iyi olur tabiki ama dediğim gibi ucuzluğa kaçarken yan sanayi ürünler almamaya dikkat edin.
Sıkıntılı...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Bildiğim kadarı ile Mishimoto'nun filtreleri Hondata ile de uyumlu, hatta Mishimoto filtre takılı hali için bile özel ayar var diye hatırlıyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şu videoda fikir vermesi açısından güzel görünüyor,

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Cold Air intake grubundaki filtreler maximum gücü 10 bg civarında arttırabiliyorlar gibi görünüyor.
Her halikarda 1.5 Turbo'nun 2000-3000 devir arası güç artışı güzel, sadece 1000 devir aralığında 40 bgden 130 bg güce çıkılıyor :)

1594291744241.png

Geri