Fc5 rs araca lpg taktiran var mi ?

ANGANS

0
Aracınız
Arkadaşlar merhaba,

bu konuyu çok merak ettiğim için açıyorum. HB yada sedan fark etemz. Civic RS turbo aracına LPG taktıran var mı aranızda ?

Takılır mı takılmaz mı onu da bilmiyorum şuanda. Lakin yakıt tüketimi performansı vs. ne olur merak ettim baya.

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Turbo araca uyumlu olduğu iddia edilen hiçbir lpg henüz randıman vermedi. Bu yüzden bizim 1.6 motorlarda olduğu gibi evet taktırdım, 50bin km'dir sorunsuz kullanıyorum diyen kimse görmedim şimdiye kadar. Yeni bir sistem geliştirmeleri gerekiyor sanırım.
WW 1.4 tsi, Nissan 1.2, Mercedes 156hp kompresor, Renault 1.2 tce motorları lpg ile kullanan ve şikayetçi olan binlerce kişi var. Her taktıran sayıp sövmüş forumlarda. O yüzden gerçekçi olup macera aramamak gerek.
O kadar para verip RS alınca insan lpg taktırmaya korkar. Eğer sorunsuz olsa hiç düşünmeden alır lpg'yi takar 10 sene binerdim. Hayaller VS. gerçekler....

Aracınız
Honda Civic HB modelini satın aldım. Aracı teslim alırken size bir kağıt imzalatıyolar kesinlik lpg işlemi yapmamanızı öneriyolar. Eğer yaparsanızda kendilerinin sorumluluğunda olmadığını söylüyorlar. Kısacası turbo beslemeleri motorlar için sıkıntılı bir durum lpg işlemi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ANGANS

0
Aracınız
[MENTION=9565]mcaltin[/MENTION] onu her araçta imzalatıyolar fb7 dahil

rider

0
Honda Civic HB modelini satın aldım. Aracı teslim alırken size bir kağıt imzalatıyolar kesinlik lpg işlemi yapmamanızı öneriyolar. Eğer yaparsanızda kendilerinin sorumluluğunda olmadığını söylüyorlar. Kısacası turbo beslemeleri motorlar için sıkıntılı bir durum lpg işlemi.

Ben RS aldım daha bir ay olmadı , bana hiç öyle bir kağıt falan imzalatmadılar . Benim anlamadığım konu şu ; insan kendi iradesiyle RS veya HB alıp ta neden LPG taktırmak ister .
Aldığın araba 182 Hp , performans iddiası olan bir araç ve araba bunu sana fazlasıyla hissettiriyor . Hangi markanın bu güç seviyesinde LPG li versiyonu var ki ?

Ucuza beygir gücüne binmek arzusu nasıl dürtülerle ortaya çıkıyor anlamakta zorlanıyorum , çünkü en azından bu marka için fabrika çıkışlı LPG li versiyon var

Trust

0
Aracınız
Prins VSI ..
C180 kompresör değil. Turbo olana takıldı yaklaşık 8000 tl yi buldu.
20 bin km oldu şimdilik sıkıntı yok.
Verilen para bi kenara isin biraz piyango tarafı var.. ciddi bi risk ama lpg firmaları gelişmek zorunda nerdeyse turbosuz araç kalmadi..

Prins VSI ..
C180 kompresör değil. Turbo olana takıldı yaklaşık 8000 tl yi buldu.
20 bin km oldu şimdilik sıkıntı yok.
Verilen para bi kenara isin biraz piyango tarafı var.. ciddi bi risk ama lpg firmaları gelişmek zorunda nerdeyse turbosuz araç kalmadi..
hocam son durum nedir lpg li c180 cgi da kac km oldu ve benzin enjektorlerinde tikaniklik vs yasadiniz mi? performans ve ekonomi konusunda bilgi verebilir misiniz? takilan sistem vsi2 di olmali

emr@h

0
Ben RS aldım daha bir ay olmadı , bana hiç öyle bir kağıt falan imzalatmadılar . Benim anlamadığım konu şu ; insan kendi iradesiyle RS veya HB alıp ta neden LPG taktırmak ister .
Aldığın araba 182 Hp , performans iddiası olan bir araç ve araba bunu sana fazlasıyla hissettiriyor . Hangi markanın bu güç seviyesinde LPG li versiyonu var ki ?

Ucuza beygir gücüne binmek arzusu nasıl dürtülerle ortaya çıkıyor anlamakta zorlanıyorum , çünkü en azından bu marka için fabrika çıkışlı LPG li versiyon var

Aynen hocam performans icin bu araçları alıyorsak lpg taktırmak mantıklı gelmiyor

iyide arkadaslar o mantikla dizel araclarinda en az yakanlari 75 hp ler 90 hp ler o zaman dizel alanda 120 hp 180 hp falan almasin mantiga ters mi diyelim? ben 2002 model vtec2 aracima 2006 civari lpg taktirirkende herkes oyle diyordu 9 saniyr 0-100 araca lpg mi takilir falan hic unutmam servisler iceri dahi almiyordu. simdi cok daha gelismis 125 hp ye kendileri takip satiyorlar ama? 220bin km dir lpg li kullaniyorum arac halen duruyor tek bir sorun cikmadi motora anahtar degmedi yapilan tasarruf 30bini gecmistir. 110dan sonra bayagi bagirmaya basladi belki subap ister oda 1500 tl falan tutar oda belki diyorum son subap ayarinda ustam hicbisey yok demisti. ha lpg ayarini fakire dusmeyecek sekilde obd ile kendim yaptim aracim tabanca gibi halen seri ve 300bine geldi. buda var ama bence bu konularda herkes kendine gore arastirmali kesesine gore karar vermeli ve elestirmek yerine saygi cercevesinde fikir alisverisi yapmali.

Geri