Fc5 Rs Jant Hakkında

Aracınız
Civic FC5 2021
Arkadaşlar selam iyi forumlar. 2 hafta önce aracımı aldım. Rs jant aldım ekstra ancak jant göbeğinde ki Honda logosunun yapıştırma olduğunu farkettim. Başka bir arkadaşımın Rs jantında ki göbek demir bir malzeme gibi yani direk logo ancak bende yapıştırma. Zamanla yıkandıkça bu yapıştırmalar sökülecek gibi hissediyorum ve böyle ufak şeyler benim fazla canımı sıkıyor. Bu yapıştırmanın büyüğünü veya çelik logoya çevirme konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Bilgisi olanlar var ise yardımcı olabilirse çok sevinirim. Alt tarafa kendi jantımı ve örnek bir jantı koyuyorum. İlk fotoğraf benim aracıma ait. Çok teşekkürler.
WhatsApp Image 2021-04-17 at 17.08.51.jpeg
x5_759277098lop.jpg

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
jantı kontrol ettiniz mi içinde honda kabartması var mı ?
ya sahte yan sanayi jant satıldı size, ya da satan kişi uyanıklık yapıp orjinal orta kapakları yeni aldığı janta taktı size yapıştırma göbekli olarak sattı.

Aracınız
Civic FC5 2021
jantı kontrol ettiniz mi içinde honda kabartması var mı ?
ya sahte yan sanayi jant satıldı size, ya da satan kişi uyanıklık yapıp orjinal orta kapakları yeni aldığı janta taktı size yapıştırma göbekli olarak sattı.
Bunu tahmin ettim pazartesi günü kontrol edeceğim farklı bi lastikçiye gidip söktüreceğim jantları.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar selam iyi forumlar. 2 hafta önce aracımı aldım. Rs jant aldım ekstra ancak jant göbeğinde ki Honda logosunun yapıştırma olduğunu farkettim. Başka bir arkadaşımın Rs jantında ki göbek demir bir malzeme gibi yani direk logo ancak bende yapıştırma. Zamanla yıkandıkça bu yapıştırmalar sökülecek gibi hissediyorum ve böyle ufak şeyler benim fazla canımı sıkıyor. Bu yapıştırmanın büyüğünü veya çelik logoya çevirme konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Bilgisi olanlar var ise yardımcı olabilirse çok sevinirim. Alt tarafa kendi jantımı ve örnek bir jantı koyuyorum. İlk fotoğraf benim aracıma ait. Çok teşekkürler.
Ekli dosyayı görüntüle 264811
Ekli dosyayı görüntüle 264812
Yeni jantlarınız hayırlı olsun. Aldığınız kişinin peşini bırakmayın. Orjinal jant göbekleri ucuz değil! Takım halinde yok ise şüphelenirdim. Birde jantın replika olup olmadığını teyit edin. Alınabilecek göbek logoları:

Aracınız
Civic FC5 2021
Yeni jantlarınız hayırlı olsun. Aldığınız kişinin peşini bırakmayın. Orjinal jant göbekleri ucuz değil! Takım halinde yok ise şüphelenirdim. Birde jantın replika olup olmadığını teyit edin. Alınabilecek göbek logoları:

Çok teşekkürler. Aracı alırken Honda Park'ın yönlendirmesi ile bir bayiiden almıştım ancak içime fazlasıyla kurt düştü. Oem dendi ama tekrar kontrol edeceğim. Gerekirse bayiye link atıp janta o kadar para verip üstüne bunları da benim almamam gerektiğini ileteceğim. Çok teşekkürler.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Çok teşekkürler. Aracı alırken Honda Park'ın yönlendirmesi ile bir bayiiden almıştım ancak içime fazlasıyla kurt düştü. Oem dendi ama tekrar kontrol edeceğim. Gerekirse bayiye link atıp janta o kadar para verip üstüne bunları da benim almamam gerektiğini ileteceğim. Çok teşekkürler.
> OEM diye belirtmiş ise işler biraz değişir.
> Tanımlama yapalım:
OEM (Original Equipment Manufacturer) Türkçe’de orijinal ekipman üreticisi anlamına gelir. Otomotiv endüstrisi oldukça kompleks bir endüstridir. Bir otomobil üretmek için mekanik, elektronik parçaların yanında lastikten koltuğa, süngerden plastiğe ve balataya kadar birçok farklı ürün kullanmak gerekir. Otomobil markalarının hiçbiri otomobil imalatında kullandıkları parçaların tamamını kendileri üretmezler. Onun yerine, kendilerinin tasarladığı ürünleri tescil ettikleri bir firmaya ürettirirler. Bu firmalara OEM denir.

Orijinal ürün ile OEM ürün arasında fonksiyonel açıdan hiçbir fark yoktur. İkisi de aracınızın markası ne ise o marka tarafından istenilen değer ve ölçülerde üretilmiş parçalardır. Görsel olarak bir fark mevcuttur: Logo. Otomobil üreticileri yalnızca kendi sattıkları ürünlerde logo kullanılmasına izin verir. Örneğin Bosch markası Volkswagen için bir sensör üretir ve bunu Volkswagen satarsa üzerine amblemini koyar. Ancak aynı ürünü Bosch markası satarsa VW amblemine yer veremez.

> Şimdi göbek logosunun neden olmadığı daha iyi anlaşıldı.

Aracınız
Civic FC5 2020
içinize kurt düşmesin hocam, satıcı size OEM mal sattıysa zaten o logoların olmaması normal...

Aracınız
Civic FC5 2021
Hepinize çok çok teşekkürler arkadaşlar. Açıklamanız biraz da olsa içimi ferahlattı. Bayi tarafından gönderildiğimiz için replika jant olmayacağını düşünerek kendimi biraz daha rahatlatıyorum. Hepinize tekrardan teşekkürler :)

Geri