Fc5 sahipleri aman dikkat!

ahatus

0
Arkadaslar merhaba,
Sabah forumda bir baslik acmistim yikama bolumune girerseniz gorebilirsiniz. Arabayi tinerle silmisti yikamaci. Neyse ben mevzudan killandim. Bugun arabayi cift kova ile yikamak Ve hizli cila ile cilalamak icin benzinlige gittim. Tazyikli su tutmaya basladim. Araba hep çam agaclari altinda oldugu icin on krom panjurda yine cam lekesi vardi. Tazyikli suyu cok cok yakindan lekeye tuttum çam lekesini kaldirdi fakat boyayida kaldirdi yikamaciyi aradim hikayeden yine çam lekesi oldu neyle sildiydin guzel cikardi o diye. Benzinle dedi ee dedim dun tiner dediydin. Dediki sifir arabaya tinermi surerim manyakmiyim ben dedi. Sonra dukkanina gittim dunku bezi gosterdi kokladim benzin kokuyordu.( dun biara yikarken yanina gitmistim, o esnada siliyordu. O bez yani)
Diyecegim o ki cok yakindan su tutmayin bu sekilde hassas noktalardan boya kalkiyor.
Tabi devaminda sorum olacak. Garantiden biseyler yapabilirmiyim? Degisim yaparlar mi acaba? Yani bu arabaya hicmi tazyikli su tutmayacaz?
e7c512e50e5a7ba3b491a1cf9ff8cc5a.jpg
b6d1cb2805720b8cdac6e210041c5363.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geçmiş olsun.. Benzin mi yaptı bilmiyorum lakin plakayı söktürdüğüm vakit altta kalan pisliği selülozik tinerle sildiler hatta ben ne tiner mii diye tepki gösterince abi korkma selülozik tiner hiçbişi olmaz demişti eleman

Arkadaslar merhaba,
Sabah forumda bir baslik acmistim yikama bolumune girerseniz gorebilirsiniz. Arabayi tinerle silmisti yikamaci. Neyse ben mevzudan killandim. Bugun arabayi cift kova ile yikamak Ve hizli cila ile cilalamak icin benzinlige gittim. Tazyikli su tutmaya basladim. Araba hep çam agaclari altinda oldugu icin on krom panjurda yine cam lekesi vardi. Tazyikli suyu cok cok yakindan lekeye tuttum çam lekesini kaldirdi fakat boyayida kaldirdi yikamaciyi aradim hikayeden yine çam lekesi oldu neyle sildiydin guzel cikardi o diye. Benzinle dedi ee dedim dun tiner dediydin. Dediki sifir arabaya tinermi surerim manyakmiyim ben dedi. Sonra dukkanina gittim dunku bezi gosterdi kokladim benzin kokuyordu.( dun biara yikarken yanina gitmistim, o esnada siliyordu. O bez yani)
Diyecegim o ki cok yakindan su tutmayin bu sekilde hassas noktalardan boya kalkiyor.
Tabi devaminda sorum olacak. Garantiden biseyler yapabilirmiyim? Degisim yaparlar mi acaba? Yani bu arabaya hicmi tazyikli su tutmayacaz?
e7c512e50e5a7ba3b491a1cf9ff8cc5a.jpg
b6d1cb2805720b8cdac6e210041c5363.jpg

Basınçlı makinalarla yıkarken uzak tutmak gerek lastiğini yakarken delen arkadaşlar bilirim hafife alınacak bir durum değil birde basıncı çok yüksekse değil boyayı kaldırmak komple orayı delebilir, bence garanti karşılamaz sizin hatanız geçniş olsun

Sent from my SM-N910C using CivicTR Forum mobile app

Aracınız
Civic FB7 2015
geçmiş olsun bir süre nazarlık kalmalı bence, ve rütuş işi çözer kaportada olmaması sevindirici bende, Allah beterinden korusun.

Bir tabanca vakasıda benden araba kaplama
c2cc3693cd1ddb1b1f97ecc4d8ab0e5b.jpg
4c33010a6ac704fb82d5d92957367957.jpg

Kaputtaki yırtığı ay yıldız ile kamufle ettim

TURKCELL T60 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

meken

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Bazi yerlerde asfalt yapiliyor ve zift arabanin cok yerine sicriyor. Yikamacilar temizlemek icin deli para istiyor. Ne ile temizlemek boyaya zarar vrrmez?

Sent from my TURKCELL T50 using CivicTR Forum mobile app

Bazi yerlerde asfalt yapiliyor ve zift arabanin cok yerine sicriyor. Yikamacilar temizlemek icin deli para istiyor. Ne ile temizlemek boyaya zarar vrrmez?

Sent from my TURKCELL T50 using CivicTR Forum mobile app
Kesinlikle benzin degil.. dizel sağlıklı bir sekilde çıkarıyor eski aracimda cam sil kutusuna doldurup öyle temizlemiştim. daha iyi fikirlere açığız:)

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Basınçlı makinalarla yıkarken uzak tutmak gerek lastiğini yakarken delen arkadaşlar bilirim hafife alınacak bir durum değil birde basıncı çok yüksekse değil boyayı kaldırmak komple orayı delebilir, bence garanti karşılamaz sizin hatanız geçniş olsun

Sent from my SM-N910C using CivicTR Forum mobile app

Bunu öğrendiğim iyi oldu. Çok sık olmamakla beraber bazı benzin istasyonlarında kendim yıkıyordum tazyikli suyla. Çok yakından su tuttuğum da oldu ama bu kadar bir durum hiç tahmin edebileceğim birşey değildi.

Geri