Fc5 Sahipleri Lastik Basıncına DİKKAT !!!

Aracınız
Lastik basınçları lastikler soğukken ayarlanır yalnız hocam. Siz uzun yoldan geldikten sonra ölçüm yapmışsınız galiba. Basıncın yüksek çıkması normal. Lastiklerinin en azından birkaç saat sabit kaldıktan sonra arabanın kendi kompresörü ile ayarlamakta fayda var doğru ayar için.

Aracınız
20 km yol yaptıktan sonra yaklaşık 1 saat bekledim. Sağ ön 38 çıktı hatta. Bende de dün lastik basınç uyarısı yanmıştı.

tbedir

0
Aracınız
sürekli kontrol etmeyi alışkanlık haline getirmek lazım. ben ayda bir ya da uzun yol öncesi mutlaka kontrol ederim. 32psi gerçekten iyi bir değer zira kapıda da belirtilmiş. 34psi biraz fazla hissettiriyor yoldaki çukurları vs.

bende aracımı sıfır aldıktan sonra lastik basınç uyarısı verdi..sol ön 41 digerleri 36 civarındaydı. 32 basıp kalibre ettim ama daha sonra yine yandı. serviste tekrar kalibre edildi şimdilik yanmıyor. acaba bu fark tekerib ya da jantın fazla ısınmasından kaynaklanıyor olabilir mi

memmet

0
Aracınız
Lastik basınçları lastikler soğukken ayarlanır yalnız hocam. Siz uzun yoldan geldikten sonra ölçüm yapmışsınız galiba. Basıncın yüksek çıkması normal. Lastiklerinin en azından birkaç saat sabit kaldıktan sonra arabanın kendi kompresörü ile ayarlamakta fayda var doğru ayar için.

Size katılıyorum. Doğru basınç ölçmek için lastiklerin soğuması lazım. Araç yol yaptıkça içerisindeki basınç ısınmadan dolayı kendiliğinden yükselir.

Geri