fc5 ses sisteminde deck çevirici sesi bozar mı ? ana ünite mi yoksa kaliteli deck çevirici mi ?

Aracınız
Civic FC5 2019
selam arkadaşlar ses sisteminde eyton marka 250 liralık bir tetikli deck çevirici aldım.fakat ses kalitesi iyi gelmedi bana.
sizce kaliteli deck çevirici mi almak lazım?yoksa ana üniteyi amfi çıkışlı bir multimedya ile mi değiştirmek gerekli?
bazı arkadaşlardan duydum audıosan kaliteli deck çevirici almış,ses kaybı ve netliğinde bozulma olmuş.
sizce bu durumda ne yapmalıyız?

aracımda infinity reference 6500cx compenent bir adet pioneer a30s4 subwoofer,amfi olarak da q line g force 5 var.

Aracınız
Civic FC5 2019
Eyvallah hocam ses kalitesinde artış olur mu bu arada sende ne var sistem olarak?
Alıpta sonra paramız boşa gitmesin hocam o yüzden soruyorum.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
selam arkadaşlar ses sisteminde eyton marka 250 liralık bir tetikli deck çevirici aldım.fakat ses kalitesi iyi gelmedi bana.
sizce kaliteli deck çevirici mi almak lazım?yoksa ana üniteyi amfi çıkışlı bir multimedya ile mi değiştirmek gerekli?
bazı arkadaşlardan duydum audıosan kaliteli deck çevirici almış,ses kaybı ve netliğinde bozulma olmuş.
sizce bu durumda ne yapmalıyız?

aracımda infinity reference 6500cx compenent bir adet pioneer a30s4 subwoofer,amfi olarak da q line g force 5 var.

Ben aşağıda linkini bıraktığım for-x x-122 deck çevirici kullanıyorum. Memnunum. Sorun yaşamadım. Fiyat performans ürünü olarak alınabilir.

Aracınız
Civic FC5 2019
eyvallah hocam ürün önerileriniz için.fakat kesin çözüm müdür?daha önce kalitesiz deck çevirici kullanıpta,sonrasında farklı marka deck çevirici kullanınca farkı hisseden var mı?merak ettiğim bu.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Amfi çıkışlı, güçlü bir mosfet ve iyi bir ses işlemcisine sahip bir ünite her zaman daha iyi ses kalitesi sunar.

Aracınız
Civic FC5 2019
yani amfi çıkışlı bir oem cihaz taktırsam,deck çeviriciden daha kaliteli bir sese sahip olurum sanırım ?

Aracınız
yani amfi çıkışlı bir oem cihaz taktırsam,deck çeviriciden daha kaliteli bir sese sahip olurum sanırım ?
Hocam orjinal tuşlu üniteye deck ten çıkış alıp 4 kanal veya 5 kanal amfiye girerek 1 subwoofer ve 4 tane mid bağlayarak bütün mahalleye hem kaliteli hemde yüksek ses dinletirsiniz.

1 adet deck(forx, reis)
4 adet mid(focal,audison, reiss...)
1 adet 30 cm sub(reiss, dynamat...)

Orjinal ünitede bunlarla mahalleye dinletilir.

Sadece dikkat etmeniz gereken akuden sigorta bağlı gelen kablo soldan gelmeli, orjinal üniteye giden ses ve tetikleyen kabloları diğer taraftan gitmeli ki cızırtı yapmamalı ve kaliteli kablo kullanılmalı. Ayrıca focal, audison, morel gibi markalara çıkarsanız ses kalitesinde zirveye ulasirsiniz ama hepsi maalesef paraya bağlı.

Ses sistemcisi zaten sistemi kurduktan sonra laptop ile ses akustigini ayarlar.

Ankarada iseniz bu işin piri AydinCar hi- fi var. Dükkanına uğrarsan daha neler var neler. Amfi olmadan kaliteli ve yüksek ses işi bir yere kadardır.

SM-A235F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
kardeşim benim sorunum yüksek ses değil.kaliteli bir ses almak.zate şu an tam gücü alabiliyorum.önemli olan kaliteli temiz ses alabilmek.ayrıca bendeki mid takımı infinity reference serisi harman kardonun ürettiği bir model.focal audıson dan aşağı değil denk birşey.eski aracımda mükemmel çalarken bunda o netliği yakalayamadım.ama eski araçta multimedya ekran vard.

yani deck çevirici mi almalıyım yoksa ana üniteyi aşağıdaki ürünle mi değiştirsem kesin sonuca varırım?

Aracınız
kardeşim benim sorunum yüksek ses değil.kaliteli bir ses almak.zate şu an tam gücü alabiliyorum.önemli olan kaliteli temiz ses alabilmek.ayrıca bendeki mid takımı infinity reference serisi harman kardonun ürettiği bir model.focal audıson dan aşağı değil denk birşey.eski aracımda mükemmel çalarken bunda o netliği yakalayamadım.ama eski araçta multimedya ekran vard.

yani deck çevirici mi almalıyım yoksa ana üniteyi aşağıdaki ürünle mi değiştirsem kesin sonuca varırım?
Hocam android ana ünite orta halli işinizi gorur, hatta sub çıkışlı olanlar da var. Ama dediğim gibi yüksek kalite ise kesinlikle amfi şart. Aslında bu iş birazda kişinin beklentisi ile alakalı.

SM-A235F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri