Civic FC5 FC5 sol arka teker vuruntu

Herkese iyi forumlar.

2018 Eco Elegance aracımda birkaç gündür sol arka tekerde vuruntu gibi bir sorun var. Sanki araçtan bir parça düşmüş de yerde sürükleniyor. Böyle ince bir demir sesi gibi..

Sanayiye gittim usta söktü baktı fakat bir şey bulamadı. Tekerle jant arasına taş veya buz sıkışmış olabilir vs diyerek yolladı beni. Fakat ses bir türlü gitmedi. Özellikle camı açıp sesi dinledim, disk mi diyeyim balata mı diyeyim o bölgeden çatır çutur ses geliyor. Asfaltta pek bir şey yok da kötü yollarda çok daha fazla hissedilir derece. Sorunun kaynağı ne olabilir?

Affınıza sığınıyorum şimdiden, biraz uzun oldu. Teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arka teker herhangi bir darbe aldıysa porya rulmanı bozulmuş olabilir.

Aracı benim dışımda kimse kullanmıyor. Herhangi bir darbe aldığını hatırlamıyorum açıkçası. Geçenlerde şehir dışına çıktım, ne olduysa yolda oldu. Teşekkür ederim Hamid bey, sanırım bahsettiğiniz sorun var. Çözümü nasıl olur acaba, bulunduğum yerde Honda Servisi yok. Sanayide yaptırabilir miyim?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracı benim dışımda kimse kullanmıyor. Herhangi bir darbe aldığını hatırlamıyorum açıkçası. Geçenlerde şehir dışına çıktım, ne olduysa yolda oldu. Teşekkür ederim Hamid bey, sanırım bahsettiğiniz sorun var. Çözümü nasıl olur acaba, bulunduğum yerde Honda Servisi yok. Sanayide yaptırabilir miyim?

Bence aracın garantisi devam ediyorsa garantiden halletmeye çalışın çünkü Civic'lerin arka porya rulmanı porya ile beraber tek parça ve fiyatı ucuz değil.
Ancak aracınızın km.si yüksek değilse ve darbe yoksa poryanında bozulmaması lazım, eğer taş şüphesi yüksekse bence balata-diski söktürüp etrafını güzelce temizletin. Hatta diskin dönüşündeki balans sorunlarını ölçen aletler mevcut, bu aletler ile diskin yamuk olmadığından emin olun. Belirttiğiniz sürtme disk yamukluğuna bağlı balatanın erken temas nedeniyle de olabilir.

Son düzenleme:
Bence aracın garantisi devam ediyorsa garantiden halletmeye çalışın çünkü Civic'lerin arka porya rulmanı porya ile beraber tek parça ve fiyatı ucuz değil.
Ancak aracınızın km.si yüksek değilse ve darbe yoksa poryanında bozulmaması lazım, eğer taş şüphesi yüksekse bence balata-diski söktürüp etrafını güzelce temizletin. Hatta diskin dönüşündeki balans sorunlarını ölçen aletler mevcut, bu aletler ile diskin yamuk olmadığından emin olun. Belirttiğiniz sürtme için disk yamukluğuna bağlı balatanın erken temas nedeniyle de olabilir.

Bahsettiğiniz sorunları not aldım. Çok teşekkür ediyorum ilginize

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid