Fc5 yağ eksiltme

Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar aracım 112 binde. 6 bin km önce yağ bakımı vs yapıldı. Motul 0w20 tercih ettik. Son iki haftada araç sarı yağ ışığı simgesini yaktı. Aracı stop ettirip tekrar çalıştırınca gitti. Son iki hafta da iki kere yaşadım bu ışık sorunu. Sonra ustaya getirdik. Araçta yağ az yağ değişimi yapalım dedi ama içime hiç sinmedi açıkçası. Ekleme yaptık şimdilik. Sarı yağ çubuğunda gösterge olarak tırtıklı yüzeyi mi dikkate alıyoruz acaba bilen var mı?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Geçmiş olsun.
> Daha önceden hangi numara yağ kullandınız?
> Sarı yağ lambası seviye azalmasından dolayı yanabilir.
> Kalın yağdan ince yağa geçincede yaşanabilir.
> Ekleme öncesi yağ çubuğu ne gösteriyordu?
> Eklenen yağ farklı marka ise pek birbirlerini sevmeyebilir.
> Tırtıklı alanın üstü max altı min. ifade eder.
> Motor sıcak, araç düz zeminde stop edip 20 dakika sonra yağ çubuğunu silerek seviye kontol edilmeli.
> Kullandığınız yağ Fc5 için uygundur.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2016
5w30 ekleme yaptık. 0w20 ile karışmış oldu.
Yağ seviyesine kontrol ettiğimde tırtıklı alanın ortasında çıkıyordu. Anlamadığım diğer nokta yağ ışığı neden sürekli yanmıyor madem yağ eksik. 1000 km yol gittim. İlk sarı ışık yandiktan sonra. Hiç bir problem olmadı. Sonra yine yandı.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yağ seviyesine kontrol ettiğimde tırtıklı alanın ortasında çıkıyordu. Anlamadığım diğer nokta yağ ışığı neden sürekli yanmıyor madem yağ eksik. 1000 km yol gittim. İlk sarı ışık yandiktan sonra. Hiç bir problem olmadı. Sonra yine yandı.

> Çok daha farklı bir yağ olmuş. Eğer yarı azalma var ise eklemeye bence gerek yoktu. Min. altına inseydi ekleme isterdi. Usta ezbere yapmış gibi.
> 5w30'da her yönden daha farklı bir yağ. Azdan birşey olmaz diyebilirler.
> İkaz için sensörün yağ algılamasından kaynaklı. Sıcaklık, yüksek devir, virajılı yollarda neden olabilir.
> Düşükte olsa sensör arızalıda olabilir.
> @İsmail Beşiroğlu hocam ekleme farklı yağ ile olmuş 4.000 kilometreye kadar böyle devam edilsin mi? Eksilme çok değil gibi ne dersin?
> Gerçi 1.5 turbolarda bu olay çok uzun olarak yazılıp çizmişti.
> 0w20 öncesi yağ numarasını alamadık?

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
merhaba, aracın eğimine göre yağ sensörü yağ seviyesini yanlış ölçüyor olabilir. clio aracımda tecrübeyle sabit

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Lpg li motor için 0w20 yağ yeterli soğutma sağlamaz. Benzinli olsa neyse. Mümkün olduğunca uygun spesifikasyonda yüksek viskozite yağ kullanın.
Sorun yağ filtresinden kaynaklanıyor olabilir. 5w30 yağ ve orjinal filtre ile değişim yapın.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aracı 40 bin kmde aldım alalı 0w20 motul koyuyorum. Aslında komple yağ değişimine de gidebilirim. Bu zamana kadar hiç böyle yapmamıştı. 1.6 lpg li elegance benim araç.

@Hojaaa 0-20 yağın numarasını bence değiştirmeyin km zaten az 5-30 yağı karıştırmışsınız bence komple boşaltıp tekrar yağınızı 0-20 ile değiştirin.. 6 bin km yapmışsınız zaten bu seferde erken değişir hem yağınızı yenilemiş olursunuz hem takibe alırsınız kolay gelsin..

Aracınız
Civic FC5 2016
@Hojaaa 0-20 yağın numarasını bence değiştirmeyin km zaten az 5-30 yağı karıştırmışsınız bence komple boşaltıp tekrar yağınızı 0-20 ile değiştirin.. 6 bin km yapmışsınız zaten bu seferde erken değişir hem yağınızı yenilemiş olursunuz hem takibe alırsınız kolay gelsin..

zaten 0w20 de bu problemi çıkardı. Tekrar aynı yağı koyup denemek çok mantıklı gelmiyor.

Geri