FD 6 2010 - Dişli sesi

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba arkadaşlar.

1 Hafta önce 2010 model FD 6 kasa Civic satın aldım. Dün kullanırken, bir ses gelmeye başladı.

Araç özellikle 1-2. viteslerde tıpkı el frenini çekerken çıkan ses gibi bir ses çıkarıp kesiliyor. Uğultu, vınlama falan değil. 1-2 saniye sürüyor sonra geçiyor. Bir anda ortaya çıkan bir ses, alırken falan yoktu.

Tabiri caizse (teşbihte yanlış olmazmış) geğirme sesi gibi bir ses yani. Sebebi nedir yaşayan bilen var mı acaba?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Videoya kaydedebilme şansınız varmı?
Ayrıca bu sürekli mi gerçekleşiyor?

Aracınız
Civic FD6 2010
Videoya kaydedebilme şansınız varmı?
Ayrıca bu sürekli mi gerçekleşiyor?
Videoya çeksem bile çok yüksek volumelü bir ses olmadığı için muhtemelen duyulmayacaktır. Ama akşam deneyim yine de.

Evet sürekli oluyor.

SM-A530F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Tesadüfen sesin nerden geldiğini buldum.

Kaloriferi açınca arada bir fanlardan geliyormuş. Fan bi yere sürtüyomuş gibi yani.

Biraz olsun rahatladım aklıma şanzuman ve diferansiyel gelmişti çünkü ilk etapta.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Tesadüfen sesin nerden geldiğini buldum.

Kaloriferi açınca arada bir fanlardan geliyormuş. Fan bi yere sürtüyomuş gibi yani.

Biraz olsun rahatladım aklıma şanzuman ve diferansiyel gelmişti çünkü ilk etapta.
Sevindim geçmiş olsun :)

Aracınız
Civic FD6 2008
Tam yazacaktım siz bulmusunuz. Özellikle sabah soğuk havalarda anahtarı 1 konumuna alınca çıkar o ses. Hava alış yönünü araç içi-arac dışı şeklinde ayarlayan düğmeye basınca o sesi duyarsınız. Hava yolu değiştiren konsol içindeki kapak hareket ederken bir yerlere surtuyor gibi ses yapıyor.

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Tam yazacaktım siz bulmusunuz. Özellikle sabah soğuk havalarda anahtarı 1 konumuna alınca çıkar o ses. Hava alış yönünü araç içi-arac dışı şeklinde ayarlayan düğmeye basınca o sesi duyarsınız. Hava yolu değiştiren konsol içindeki kapak hareket ederken bir yerlere surtuyor gibi ses yapıyor.

Evet evet aynen öyle bir ses. Yüreğimi ağzıma getirmişti ama önemli bir durum mudur acaba?

Aracınız
Civic FD6 2008
Evet evet aynen öyle bir ses. Yüreğimi ağzıma getirmişti ama önemli bir durum mudur acaba?
ben 11 yıl fd6 kullandım. Bişey olmadı o sesten. Siz 1. Ve 2. Viteste demişiniz ama o ses kontağı sıfır konumundan 1 konumuna getirince çıkıyor araba çalışmadan. Birde araç çalışırken hava yolu değiştirme tuşlarına basıldığında(havayı içerden dışarıya alma yada tam tersi) çıkıyordu o ses.

Geri