Civic FD6 Fd6 airbag lamba söndürmek

Merhaba uzun yolculuk esnasında airbag ışığı yandı sönmek bilmedi yaptığım işlemler, Aku kutupbasi sokmek , ön yolcu ve sürücü koltuk altındaki soketleri sokup taktım ve airbag sigortasıni soktum taktım lambas sonmedi başka ne yapmalıyım araba premium civic ,2007

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Tamam hocam . Peki c sütun ve koltuk altı bölümünden başka soket varmı premium civic 2007 de? @w0lkan

Direksiyonun içinde , torpidoyu sökünce polen filtresinin üst tarafında da var diye biliyorum. Zaman zaman honda airbag fişeklerinin değişimi için çağırıyor. Bende ön yolcu airbag şişiricisi serviste değiştikten 1 ay kadar sonra yakmıştı lambayı. Sol arka C sütunundaki soket yerinden oynadığı içinmiş. Sök-tak yaptık düzeldi bidaha da yanmadı

06 HONDA 2234

Hocam bende 2017 de gittim ön yolcu sürücü airbag sisiricileri bedava değiştirdiler arabam ağır hasar kayıtlı darbeli fakat airbaglar sorunsuz demişti Honda ustalari sasirmistim ?

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Airbag değişim uygulamasıyla c sütunundaki airbag kablosunda sorun varmış bende de, ücretsiz onarmışlardı. Bu tip riskli şeyleri servise yaptırın bence.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Airbag değişim uygulamasıyla c sütunundaki airbag kablosunda sorun varmış bende de, ücretsiz onarmışlardı. Bu tip riskli şeyleri servise yaptırın bence.

İyi güzel hocam da airbag soketindeki temassızlık için adamlar bana 3-5 bin tl nin lafını yapıyor. Tamam yapın desem soketi sök tak yapıp arızayı silip 5 liralık işten 5 bin tl alacaklardı. Gerçekten değişim yapılacaktı belki ama benden sökülen sağlam airbag te el altından çıkmacıya satılıp oradan da yolunu bulacaktı servis. Orjinal hasarsız airbag te nerden baksanız 1500 tl eder. Yani 5 liralık soket için servisin bana atacağı kazık 6 bin tl yi bulacaktı.Allah kimseyi servislerin eline düşürmesin.

06 HONDA 2234

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Benim sol perdeden yanıyor arıza dediginiz arka direğin orayi sokemedim zorlamadim cok fazla kirilacak diye korkuyorum yardimci olur musunuz?

Arka C sutünunun orası 2 parçadan oluşuyor. İlk olarak arka cama yakın olan küçük parçayı sökmeniz gerekiyor. Devamında C sütununu tamamen kapatan plastik parça kolayca sökülüyor.

06 HONDA 2234

Kardes arka direklerdeki airbag yazılı sütünü sökmek için korkmadan çek plastik vidaları var bı zorlugu yok

Geri