fd6 antifiriz hakkında

Aracınız
Civic FD6 2011
arkadaşlar hangi durumlarda antifirizin değişmesi gerektiğini anlayabiliriz ? 97 binde aracım ilk antifirizi hala kullanıyorum

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Fabrikasyon konulan antifriz için 200bin km veya 10 yıl olarak öneriliyor.
Tamirhane ve servislerde donma derecesini ölçen aletler mevcuttur, bu aletlerle araçtaki antifrizden bir iki damla örnek alınıp ölçüm yaptırın, donma derecesini yaşadığınız bölgede karşılaşabileceğiniz en düşük sıcaklıkla karşılaştırıp kararınızı verin.

pasha

0
Aracınız
arkadaşlar hangi durumlarda antifirizin değişmesi gerektiğini anlayabiliriz ? 97 binde aracım ilk antifirizi hala kullanıyorum
10 yıl olayını unutun 5 yılda bir değişin yoksa bu işin sonunda kalorifer radyatörü tıkanacağından masrafınız büyük olur. Castrolün aliminyum motorlara uygun antifizi mevcut saf su ekleyerek drğişimi kendinizde yapabilirsiniz 4lt civarında sıvı alır yedek tankıda drğişmeyi unutmayın.!

Aracınız
Civic FD6 2011
antifiriz özelliğini kaybetmediği sürece 5 yılda bir değiştirmek anlamsız bence ,ölçümünü yaptım -30 da 10 yıldan fazla oldu kullanalı

Aracınız
Ben araçlarımı yetkili servise götürüyorum. Özelliklede antifriz konusunu söylerim. Servis ölçüm yapıyor ve yeterli diyor. Hatta en son Nissan servisinde değişmesi gerekiyorsa değişsin dedim. 5 lt antifriz yazdılar listeye. Ödeme yapmak için gittiğimde özellikle belirttiler, değiştirmedik gayet iyi durumda diye. Değiştirse değiştirir, sonuçta para paradır ;)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri