fd6 aracımı fb7 ile mi yoksa fc5 ile mi takas yapsam bilemedim?

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Şunuda söylemem gerekli iç mekan malzeme kalitesi FD6 nın daha iyi.
FB7 nin gıcırdayan bi kol dayaması var.
Torpido tasarımı kesinlikle FD6 daha güzel.

Benim tavsiyem yatırım amaçlı model yükseltmek daha mantıklı.

Piyasa oturuştuktan sonra biraz borçlanıp FC5 almak daha da mantıklı tabiki.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
O gıcırdayan kol dayama insanı sinir ediyor, bir aralar silikon sprey kullandım ama yine aynı :cautious:

Aracınız
Civic FB7 2012
Bu pazar subap ayarını yapmayı düşünüyorum.Fırsat olursa bu hafta olmaz ise önümüzdeki hafta halledicem o gıcırtı problemini.
Burda paylaşırım.

Kol dayamanın gıcırtısı tam olarak nerden geldiğini bulabilsem belki sorunu ortadan kalkar ama tam olarak nerden geldiğini çözemedim bende.

Aracınız
Civic FD6 2007
yol, tekerlek sesine kabul artık japon grubu olduğu için ama araç içinde trim sesi, gıcırtı sesi vs olmayacak beni sinir ediyor ?

Aracınız
Civic FD6 2007
Hocam 20 güne kadar sizin ile aynı durumdaydım.FD6 mın borcu bitmiş yeni araç arayışındaydım.
Sorunuzun cevabına gelecek olursak ben hazırda birikmişim olmadığı için çok ta kendimi zorlamadan biraz borçlanıp FB7 ye geçiş yaptım.
Benim aklımdaki FD6 ile FB7 arasında yanlızca kasa ve kozmetik olarak fark olacağı idi ama FB7 FD6 dan bir gömlek üstün kesinlikle.
İmkanınız var ise FC5 de olabilir ama fiyatları gereksiz pahallı şu anda.
Yatırım amaçlı model yükseltmek daha mantıklı bir karar olur bence.
Ama şuda bir gerçek benim gibi sanırım sizde temiz alıp temiz bir şekilde kullanan biri iseniz aklınızdaki aracı bulabilmeniz veya istediğiniz fiyat aralığında bulmanız biraz sorun olucaktır.
Piyasada doğru düzgün temiz araç yok.
İnsan kıymetini sattıktan sonra anlıyor aracının.

Hocam bildiğim kadarıyla güç olarak aynı. Ama daha yeni olması sebebi ile farklılık var mı serilik / ara hızlanma / yokuş yukarı çıkışta vs.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhabalar,
2007 model fd6 elegance honda civic aracım var. 130 bin km de. 10 bin km önce tüpü ilk kez ben taktırdım. VSA, geri park sensörü, deri koltuk, sunroof, hız sabitleyici vs donanımlı bir araç. Açıkçası aracımdan çok memnunum. ama borcum bittiği için çok şükür aklım gidiyor sürekli fb7 veya fc5 modeline yükseltmeye :) Çok kararsız kaldığım için konu açıp araç sahiplerinin değerli fikirlerini almak istedim açıkçası, fd6 ve diğer araçları kullanmış/kullanıyor olan kişilerden özellikle. Pek borca girmeden üste para ekleyip fb7 mi baksam, kredi çekip fc5 mi baksam yoksa şu anki absürd fiyatlar varken (ikinci el 2018 model civic sıfır fiyatından pahalı) piyasa oturana kadar biraz daha birikim yapıp ondan sonra mı model yükseltmeye (allah izin verirde durumumuz olursa aynı şekilde) karar versem bilemedim. 1-2 yıl daha beklemeye karar verirsem en azından double/andorid bir teyp takarım. yenilik olur :)

Hiç değmez. Şu ara fiyatların ne olduğu belirsiz, arabanızı satıp, arabasız kalmayın.

Aracınız
Civic FD6 2010
Hondaya FD6 ile katıldım. Temiz bir 2. el araca denk gelmiştim. 2015 senesinde 93bin km de 2010 premium otomatik aldım. Şu an 163bin km. Tanıdığımda Dream paketini tecrübe etmiştim, internet aramaları sonucunda da bilinçli bir şekilde bu arabayı tercih ettim. İlk kıstas otomatik vites idi ve sadece Honda 6 sene otomatik şanzıman garantisi veriyordu.

Sonuç , her kalbi temize nasip olsun bu araç.

İnternet ve bu forumdaki okuduklarım sonrası FC5 kasa günümüz düzenine biraz kapılmış. Yani satış endişesi ile maliyet azaltma kaygısı ile kaliteden de taviz verilmiş. Aynı yorumu eski VWpassat kullananlardan da duymuştum, keza Audi Mercedes bile. Teknoloji ve taleplerin eskisinde hızlı ilerleyişi üreticinin birazda gereksiz yere çok uzun vadeli araç üretimine girmemeye itiyor olabilir.

Bu çerçevede FD6 ile birçok özelliği aynı olan FB7 kasanın görüntüsü FD6 ile benzer olsa, en azın arka kısım (stop lambaları grubu) biraz tarz olsa bundan sonraki ilke araba değiştirme tercihim FB7 olurdu. Mevcut FB7 yi başlarda arkadan gördüğümde Hyundai modeli sanmıştım :-/. FB7 nin bakımı ve olası arıza tespiti FD6 tecrübesi ile kolay olacaktır.

FC5 çok tuttu ve biraz da moda oldu, elbette FB7 den üstünlüğü vardır ama fiyat farkına bakınca ben pek emin olamam FC5 tercihine. Adaptif hız ,oto fren, şerit takip gibi son güvenlik paketindeki özellikler olmadığı müddetçe bir arabaya 150bin tl üzerinde para vermenin bir anlamı yok bence. Diğer özellikler bu parayı etmez kanısındayım.

Geri