fd6 bobin

Aracınız
Civic FD6 2008
fd6 bobin değiştirenler kaç km de değiştirdiler?bobine ömür biçebiliyormuyuz saygılar

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Normalde FD6 bobinlerinin sabit bir km. ömrü yok, arızalanana kadar kullanıyorsunuz. Siz herhangi bir sorunmu yaşadınız?

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2008
Normalde FD6 bobinlerinin sabit bir km. ömrü yok, arızalanana kadar kullanıyorsunuz? Siz herhangi bir sorunmu yaşadınız?
2 dir stop ediyor araç kasisten geçerken şüphelendim bobinden araç bakımları sibop ayarları herşey yapıldı ama LPG kaynaklı sanırsam aracın arıza ışığı da yanmdadi takip ediyorum şimdilik

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
2 dir stop ediyor araç kasisten geçerken şüphelendim bobinden araç bakımları sibop ayarları herşey yapıldı ama LPG kaynaklı sanırsam aracın arıza ışığı da yanmdadi takip ediyorum şimdilik
Bobin arızalı olsa arıza lambanız yanar.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2010
Biraz önce baltalardan gelen sesi kontrol edeyim diye fren yaptım. Araba daha durmadan stop etti. Bir metre kadae ya gitti ya gitmedi . Frenle durdurdum araci. Ne yapacağımı şaşırdım. Hemen dörtlüleri yaktım. P ye aldım aracı. Sonra tekrar çalıştırım. Eve gelene kadar denedim bi daha yapmadı.

Şanzımana bişi olmuş mudur?
Bir de subap ayarı gerektiriyor zaten araç, sabahları stop ediyor soğukta. Sebebi bu olabilir mi?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Biraz önce baltalardan gelen sesi kontrol edeyim diye fren yaptım. Araba daha durmadan stop etti. Bir metre kadae ya gitti ya gitmedi . Frenle durdurdum araci. Ne yapacağımı şaşırdım. Hemen dörtlüleri yaktım. P ye aldım aracı. Sonra tekrar çalıştırım. Eve gelene kadar denedim bi daha yapmadı.

Şanzımana bişi olmuş mudur?
Bir de subap ayarı gerektiriyor zaten araç, sabahları stop ediyor soğukta. Sebebi bu olabilir mi?
Olabilir, subap ayarı bozuksa rolantide düzensizliğe, daha doğrusu valflerde düzensiz çalışmaya neden olur.

Aracınız
Civic FD6 2010
Stop sonrası D konumundayken aracın yürümesi neye sebep olur acaba? 1m falan gitti çünkü araç durana kadar.

Java Software Developer
Araştırmacı ve yeniliklere açık biri.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Öyle 1 metreden felan bir şey olmaz hocam.
Benim araçta subap ayarı yapılı değilken araç durmadan stop etmeye başlamıştı. Subap ayarından sonda bir defa bile yapmadı.

2006 Vtec-2
2013 FB7 Elegance Otomatik

Geri