Civic FD6 Fd6 Buji Takımı ve 2.ateşleme bobini Servis dışında parça orjinal parça satan

Öncelikle herkese hayırlı haftalar cıvıc ailesi bir kaç gün önce 120 km lik bir yola çıktım yolun yarısında araba ufak ufak gaz kesmeye başladı yolun bozukluğuna bağlayıp devam ettim fakat motor ışığıda yanınca sağ çektim ve bir sorun olduğunu anladım araç gaz yemiyor yokuşa gelince 10 km geçmiyordu yakın bir sanayiye girdim ve cihaza bağladılar sorunun 2. Bobinde olduğunu gösterdi cihaz ustada eliyle soketleri söküp takarak sorunun gerçekten 2. Bobinde olduğunu kanıtlamış oldu kendim istanbul avrupa yakasındayım buji takımı ve 2. Bobini değiştirmek istiyorum ama servis çok uçuk rakamlar verdi orjinal olduğunu bildiğiniz başka nereden parça temini yapabilirim?

Ekli dosyalar

• A8AEFCFC-FCE0-4E2A-9660-E17B7D37E61E.png
    A8AEFCFC-FCE0-4E2A-9660-E17B7D37E61E.png
    534 KB · Görüntüleme: 38

Emirbey

Project Man
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Yaz döneminde çoluk çocuk başka bir şehirde yolda kalmaktan korkuyorum. Tüm bobinleri söküp ölçüm yapacağız, çatlak kırık varmı bakacağız. Peki sizin piyasadan rahat ve güvenilir bir şekilde alabileceğimiz bir bobin markası varmı. Şuanda araçta 3 adet orijinal bir tanede Delphi marka bobin var

Redmi Note 9S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam "YEC FLAMMA" marka bobin kullanılıyor. Kullananlar memnun gibi.
Servis fiyatları ne yazikki çok yüksek.

Aracınız
Civic ES7 2003
Vtec bobin için servis tanesine 5 bin küsür dedi. Ben de japonculari araştırıyorum. Birkaç tane buldum. Denso ve ngk buldum ama henüz almadım.

Emirbey

Project Man
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Vtec bobin için servis tanesine 5 bin küsür dedi. Ben de japonculari araştırıyorum. Birkaç tane buldum. Denso ve ngk buldum ama henüz almadım.
Evet fiyatlar ne yazikki astronomik.

Yan sanayi tercih edilecekse bunu kaliteli yan sanayi ile değerlendirmek lazım.

Amazon, eBay gibi sitelerde kaliteli, uygun ürünler olabilir. Alan arkadaşımız varsa bu konuda tecrübesini aktarmasini rica ediyorum. Bizler de bilgilenmiş oluruz.

Aracınız
Civic ES7 2003
Ben bir haftadır "Delphi" marka bobin kullanıyorum. Bir sıkıntı yok gibi

Aracınız otomatik mi Manuel mi? Benim araç otomatik usta zegen marka bobin taktı kasislerden geçerken ışıklarda durduğumda stop edecek gibi oluyordu. Bir de yolda giderken yağ gibi akıp gitmiyor sanki biraz zorlanıyor gibiydi. Ben de onları söküp geri orjinal kendi bobinlerini taktım. Orjinal ölüsü bile yan sanayiden iyi😂 Orjinal bobinleri üzerinde çatlaklar var. Ankara'da bi japoncuda denso buldum tanesine 1500tl dedi. Onu almaya niyetliyim inşallah

Tayhaf

0
Aracınız otomatik mi Manuel mi? Benim araç otomatik usta zegen marka bobin taktı kasislerden geçerken ışıklarda durduğumda stop edecek gibi oluyordu. Bir de yolda giderken yağ gibi akıp gitmiyor sanki biraz zorlanıyor gibiydi. Ben de onları söküp geri orjinal kendi bobinlerini taktım. Orjinal ölüsü bile yan sanayiden iyi Orjinal bobinleri üzerinde çatlaklar var. Ankara'da bi japoncuda denso buldum tanesine 1500tl dedi. Onu almaya niyetliyim inşallah
Aracım otomatik, 190 bin km de. Psikolojik olarak mı bilemiyorum ama bir tık performansı artışı ve yakıt iyileşmesi yaptı. Bir bobin bana 1200 TL ye mal oldu

Tayhaf

0
Yolda kaldığım için araştırma firdatim olmadı, her zaman gittiğim usttamda Delphi markası vardı, onu taktık, işim görüldü

Geri