Civic FD6 FD6 cıvıc’den memnun musunuz ?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam masraf bakımından aslında sorunum yok ama kronik sorunu çok fazla. Aldığımda motor kulağı oturmuştu. Şanzıman yağı regülatör tamiri vs. Marş motoru, gergi kütüğü, arka bilya . Bunlar yaptığım masraflar. Ama şu kapı gergileri tutmaması benim acayip sinirimi bozuyor. 1 milyon km yapmış albea geliyor dükkana ticari taksi onun bile gergileri sağlam. Dediğim gibi arabadan genel olarak memnunum, sürüş zevki olsun gidişi yol tutuşu verdiği haz çok hoşuma gidiyor ama çok kronik sorunu var bunuda kabul edemedim henüz. Bizde 2 tane auris var 2012 model dizel biri 130 diğeri 200 binde yağ değişiminden başka hiç birşey değişmedi. Benim araç daha 150 binde düzenli masraf her ay. Ha bu dediklerim çok acil şehler değil ama ben aranın bir yerinden çat diye ses gelse gece uyuyamıyorum.
Şanzıman yağı motor kulağı kapı gergisi gibi malzemeler hemen hemen her araçta değişiyor. Kapı gergileri daha önce kullandığım araçlarda da sorun olmuştu. Motor kulağı evet kronik ama benim orjinali 105 bin km.gitti. Uzun vade giden bir parça olduğu için varsın olsun diyorum. Araç zaten kolay kolay arıza yapmıyor. Evet marş motoru soğuk havalarda ses çıkarıyor. Bu hondalarin genelinde kronik. Gergi kütüğünü ve kayışını hiç değişmedim şuanda da herhangi bir anormallik yok. Muhtemelen benden önce de değişmedi. Şuan 109 bindeyiz. Bilyalarda herhangi bir sıkıntım olmadı. Genel olarak kullandığım Wv, Opel, Renault, Fiat grubu araçlara göre daha az sorunlu. Sorun çıkarsa bile parçaları uzun ömürlü. Alt takımda sadece sağ rotu degistim. Onun haricinde diğer alttakim hala fabrikasyon. Önceki aracım Opel Astra durduğu yerde kendiliğinden arıza veriyordu hastalık hastasıydı ?

Aracınız
Civic FD6 2010
Tamamen arabaya bakış açısıyla alakalı. Ben yaklaşık 8 ay kullandım otomatik benzinli olanı. Benim açımdan olumlu yönleri. İç hacmi çok geniş. Görseli güzel bir araba. Olumsuz yönleri ise Yalıtım çok zayıf. Direksiyon kutusu problemi var bozuk yollarda çok ses geliyor. Arka kamber problemi var virajda çukurdan geçerken kayacakmis hissi veriyoru. Bagaj derinlemesine iyi ama yükseklik olarak çok dar. Birde benim kendi güzergahımda standart kullanıcı olarak yakıt tüketimi hiç 10 litre altına düşmedi ortalama hız 30 iken. Yukarıda saydıklarım bazısının hiç umrunda bile değildir ama benim için problem di ve bu sebeplerle sattım.

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Yol tutuş, yakışıklılık, sürüş keyfi, konsol, konfor, her şeyiyle çağının ötesinde bir araç. Bakimlisina denk gelirsen tadından yenmez. Süspansiyon boyu biraz kısa , ama güzelliklerinin yanında gerisi cok mühim değil 20190314_173747.jpg

SM-N975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Yalıtım elbette zayıf onu kimse inkar edemez. Bagaj derinliği her ne kadar yetersiz olsa da çocuklu bir aile için yeterince iş görüyor. Yakıt tüketimi de şehir içinde çok yüksek kabul. Görselliği iç konsept tasarımı aracın diğer kusurlarını örtüyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Yalıtım elbette zayıf onu kimse inkar edemez. Bagaj derinliği her ne kadar yetersiz olsa da çocuklu bir aile için yeterince iş görüyor. Yakıt tüketimi de şehir içinde çok yüksek kabul. Görselliği iç konsept tasarımı aracın diğer kusurlarını örtüyor.
Frenleride vazıf ama 2006 yılındaki araçlara göre ortalama

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Memnuniyet çok göreceli bir kavram. Benim önceki aracım yine 94 model civic olduğu için ben yalıtımda bile çağ atladım. :) Biz orta direk için sorunsuzluk her şeyden öte olduğu için kusurları teferruat sayılır. Çok yaksa da LPG dizelin yarı fiyatı olduğu için orada da bir denge söz konusu.

Geri