Fd6 debriyaj sorunu

Herkese merhaba. Aracım 2008 model civic. Aracımda 1.viteste kalkışta ve 5-10 km gibi düşük hızlarda ayagım debriyajda giderken debriyaca basıp harekete devam etmek istediğim sırada sarsıntı, vuruntu oluyor. Aracın ön tarafının bazen zangır zangır titrediğini hissediyorum. Bunun önüne geçebilmek içinde fazla gaz vermem gerekiyor ve araç çok bagırıyor. Bi arkadasım aracın debriyaj kavramasının çok erken oldugunu o yüzden böyle yaptıgını söyledi. Bide aracımın debriyajı çok sert daha yeni yağlattım ama sertlik geçmedi. Gıcırtıtı saymıyorum... arkadaşlar aynı sorun başına gelen varmı. Varsa neden kaynaklanıyor sizce ve çözümü nedir. Aracımın motoru çok iyi durumda kalkıştan sonra hızlanmada hiçbir sıkıntısı yok. Yardımlarınızı bekliyorım

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=13320]Abdullahkc[/MENTION] Debriyajda sorun var gibi gözüküyor en güzeli bir ustaya göstermeniz.

Aracınız
Benzer sorun bende de var. Aracı klima açıkken kaldırmak baya zor. Hem titreme hem vuruntu yapıyor. Birde araç örneğin 3. viteste 50 60 ile seyrederken ani gaza basıp hızlanmaya çalıştığımda vuruntu oluyor. Sonrasında toparlayıp hızlanıyor. Debriyajı sordum bu sıkıntı yok dedi. Bana yakıt motoru doyurmuyormuş gibi geldi. Benzer sorun yaşayan var mı acaba yada bu soruna çözüm tavsiye edecek?

Geri