Fd6 dijital klima kullanimi

Aracınız
Civic FD6 2008
Aracin kaloriferini actigimda sanki hep klima devreye giriyor gibi sizdede oyle mi. Mesela 28 dereceye getiriyorum kapatiyorum off dugmesinden . Sonra tekrar actigimda klima calisiyor gibi bi ses geliyor on kisimdan hemen ac dugmesine basip ac off yazisi gelince ses kesiliyor. Klimayi devreye sokmadan isitmayi kullanma durumum yok mu

Ad Soyad
Mehmet Çağrı
Aracınız
Civic FC5 2020
Aynı durumu bende farkettim fakat kontrol ederseniz; fan hızı ile açtığınız zaman ekranda AC bilgisi olmadan doğrudan klima devreye giriyor ardından kısa süre sonra klima kendiliğinden devreden çıkıyor ve birdaha girmiyor, bende sizin gibi düşünüp kış boyu klima mı çalıştırmışım diye düşünmüştüm ama öyle değilmiş. Yine de garanti olması için AC tuşuna basarak, AC off yazacak şekilde de kullanabilirsiniz.

Aracınız
Civic FD6 2008
Aynı durumu bende farkettim fakat kontrol ederseniz; fan hızı ile açtığınız zaman ekranda AC bilgisi olmadan doğrudan klima devreye giriyor ardından kısa süre sonra klima kendiliğinden devreden çıkıyor ve birdaha girmiyor, bende sizin gibi düşünüp kış boyu klima mı çalıştırmışım diye düşünmüştüm ama öyle değilmiş. Yine de garanti olması için AC tuşuna basarak, AC off yazacak şekilde de kullanabilirsiniz.
Bugun deneysel amacli aracin kaputunu acarak gozlem yaptim. Kaloriferi direk actigimizda isi 28 dereceye ayarli sekilde calistiginda sık sık ön iki fan devreye giriyor yani aralikli klimayi da calistiriyor arac . Kaliriferi actiktan sonra ac dugmesinden off durumuna getirdigimde ise hic fanlar calismadi. Yani basta bi calusip kendisi devre disi kaldigini dusundugumuz klima aralikli sık sık devreye giriyor buyuk ihtimal arac ici nem i azaltmak icin. Yakit i ve arac cekimini etkileyen bi durum bilgimiz olsun

Aracınız
Civic FD6 2010
Benzer şeyleri ben de takip etmiştim benim tespitim şöyle idi ancak henüz emin değilim.

AC on ( yada klima tam olarak oto ise), sıcak hava açıkken , daha doğrusu içerinin ısınmaya ihtiyacı varsa ilk başta birkaç defa klima devreye girdi çıktı. Ancak şuna emin olmakta fayda var. Klima devreye girdiğinde iki cihaz devreye giriyor , kompresör ve fan. Benim tespitim sanırım* diyerek, içeri ısınmaya ihtiyacı varsa klima on olsa bile sadece fan devreye grip çıkıyor gibi geldi. Unutmaz isem bugün yine bakayım. Not; camlar içeriden buğlu ise klimayı On yapmak buğuyu alıyor, sıcak hava üflese bile. Bu durumda da acaba kompresör devreye mi giriyor yoksa klima radyatörü dış ortam gereği zaten soğuk olduğu için mi nemi tutuyor bilemedim.

Geri