fd6 dip gaz hakkında

Aracınız
Civic FD6 2011
hayırlı günler .fd6 otomatik vites aracımda birşeyi merak ettim lpg de kullanırken dip gaz yapıp kesiciye kadar sokmak zararlı mıdır ,genelde benzinde yaparım kesiciyi ama lpg de durum ne oluyo

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aynı şekilde kasiciye girer. Açık sistemde güzel bir zengin karışım ayarlandı ise kesiciye girer. Basınç yetersiz veya fakir karışımda kalır ise benzindeki gibi performansı bulamazsınız. Lpg tankında gaz az ise ecu yakıtı otomatik benzine alır. Elbette her zaman bu tarz kullanmanızı tavsiye etmem.

Aracınız
Katalitik konvertor(katalizor)
Asiri isinacagindan LPG nin yaninca cikardigi isidan omru kisalacaktir. Parcalanir icindeki petekler ve egsozu tikayacagi icin araba gitmeyecek ve fazla yakacaktir. Yani sira, subap ayarlariniz erken bozulacaktir. LPG yakiti ekonomi ve cevreyi daha az kirletmek icin kullanilan bir yakittir.

Katalizor dedigim parcanin su an yetkili serviste fiyati 42.500 lira.
Sanayide ise 6-7 liraya cozerler. O parca arizalanirsa muayne emisyon testinden de gecemez.

Ama ben hem gazlicam hem 2-3 HP kazanmak istiyorum derseniz o parcayi cikarip( muayneden muayneye ) kullanmak kaydiyla. ‘Downpipe’ yapabilirsiniz. Gazlamak istiyorsaniz benzine alin gitsin.

LPG modunda 3-4 k devirleri olabildigince gecmemeye calisin.

Bunu ben FB7 de yanlislikla bile yapsam Benzin ile motor icindeki isiyi dusuruyorum.

Honda bunu FE1 kasada otomatik yapiyor. Hem benzin hem LPG kullaniyor. Aracinizi stop etmeden once Benzinde birakirsaniz daha saglikli olacaktir. Bunu hangi kullanici yapar bilmiyorum ama ben sifir aldigimdan beri yapiyorum.

6 yil bitti.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri