Fd6 Direksiyon kutusu tamiri yaptiran varmi ?

Aracınız
Civic FD6 2007
Konu hort olacak ama. Nereden yaptırdınız ve şuan ne durumda kutu ?
Fiyat biraz yüksek gibi geldi.
Benim aldığım fiyatlar,
Artı direksiyon :450
Nehir direksiyon 450 verdiler.
Ama inanın güvenmek çok zor sanayideki tanıdık ustalar yaptırma diyor. İstanbulda nereyi önerirsiniz ?
Artı ticarethane mantığına dönmüş ilgi alaka 0 yapıozmu yapmıozmu diye bekliyorlar. Soru soruyoruz cevaplar hep bilinmez. Üç aşağı beş yukarı kutu yapılır yapılmaz biliyorlardır ama cevaplar öyle değil.
Bu şekilde de araç çok can sıkıcı. Direksiyon çevirince gırkgırkgırk diye sesler geliyor.

Konu hort olacak ama. Nereden yaptırdınız ve şuan ne durumda kutu ?
Fiyat biraz yüksek gibi geldi.
Benim aldığım fiyatlar,
Artı direksiyon :450
Nehir direksiyon 450 verdiler.
Ama inanın güvenmek çok zor sanayideki tanıdık ustalar yaptırma diyor. İstanbulda nereyi önerirsiniz ?
Artı ticarethane mantığına dönmüş ilgi alaka 0 yapıozmu yapmıozmu diye bekliyorlar. Soru soruyoruz cevaplar hep bilinmez. Üç aşağı beş yukarı kutu yapılır yapılmaz biliyorlardır ama cevaplar öyle değil.
Bu şekilde de araç çok can sıkıcı. Direksiyon çevirince gırkgırkgırk diye sesler geliyor.

Direksiyon çevirince gelen gıcırtı direksiyon kutusundan değil amortisör kule bilyalarından yağlat geçer

EK1 - ES7 - EP2 - FD6

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@anil711 'in tespiti doğru, aracınızdan videodaki gibi ses geliyorsa sorun amortisör bilyalarının yağsız kalmasıdır.
Videodaki araç benimki, uzun yol sonrası böyle güzel ötüyor, bu şekilde 10bin km.den fazladır kullanıyorum ses harici bir sorun yok diyebilirim :)

@anil711 'in tespiti doğru, aracınızdan videodaki gibi ses geliyorsa sorun amortisör bilyalarının yağsız kalmasıdır.
Videodaki araç benimki, uzun yol sonrası böyle güzel ötüyor, bu şekilde 10bin km.den fazladır kullanıyorum ses harici bir sorun yok diyebilirim :)

Aynen yağlatınca geçiyor sorun yok

EK1 - ES7 - EP2 - FD6

Zoa

0
Benimde bozuk yola girince ön taraftan ses geliyordu ön takımdan sandım.dün servise götürdüm direksiyon kutusunda boşluk varmış tamirine 7500 tl istiyorlar. Dışarıda bunu sizin dediğiniz gibi makul bir ücrete yaptırabilir miyim. Yaptıramazsam bozuk gezeceğim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benimde bozuk yola girince ön taraftan ses geliyordu ön takımdan sandım.dün servise götürdüm direksiyon kutusunda boşluk varmış tamirine 7500 tl istiyorlar. Dışarıda bunu sizin dediğiniz gibi makul bir ücrete yaptırabilir miyim. Yaptıramazsam bozuk gezeceğim

Hocam ben geçen yıl ankaraya gidip yaptırdım. Hala kullanıyorum. Herhangibir sorun yaşamadım.
Yaptırdığım kişinin kartvizitini ekliyorum. Eğer yakın iseniz ankaraya tavsiye ederim.
Image1570265827.230042.jpg

Zoa

0
Hocam ben geçen yıl ankaraya gidip yaptırdım. Hala kullanıyorum. Herhangibir sorun yaşamadım.
Yaptırdığım kişinin kartvizitini ekliyorum. Eğer yakın iseniz ankaraya tavsiye ederim.
Ekli dosyayı görüntüle 254584

Ne kadar ödediniz tamir için. Ben giresundayım. Uzun sürüyor mu tamiri bir günde halledilebilir mi

Ne kadar ödediniz tamir için. Ben giresundayım. Uzun sürüyor mu tamiri bir günde halledilebilir mi

Ben ailecek gitmiştim ankaraya.Bizi yakın bir Avm ye bıraktılar ortalama 4-5 saat içinde haızrdı aracım.
Yanlızca direksiyon kutusu için 450-500 civarı idi yanlış hatırlamıyorusam.yüksek hızda frende titreme vardı ben söylemeden ön diskleri silip balataları değiştirip 4 lastiğin rot ve balansını yapmışlar(Bunu yapmaları iyi oldu). Toplamda 750 tl ödemiştim hepsine.
Size yakın bi mühitte Direksiyon kutusu tamiri yapan iyi bir torna ustası araştırın önce. Benim yaşadığım yere ankada 2 saat uzaklıkta o açıdan şanslıydım.

Geri