FD6 Enjektör sesinden şüphe.

Aracınız
Arkadaşlar merhaba,
2010 Elegance model cıvıc aracını yeni aldım. Daha 2 gün oldu. Araçtan gayet memnunum. Bu subap muhabbetini aracı almadan öncede araştırmıştım. Bi cıvıc alacak gibi oldum çok aırı derecede titriyordu ve enjektörlerden ses geliyodu. O araç olmadı ama başka bir tane buldum aldım. Sorum şu olcak;
Araç için yakıt konusunda kesinlikle bi şikayetim yok aksine antalyadan istanbula toyota corolla aracıma göre 1-2 kuruş daha az yaktı. Çekişten ve yolda giderken sesten yana da şikayetim yok. Motor sesi duyulmuyor bile ve hondanın bu özelliği çok hoşuma gitti. Fakat araba rölentide iken enjektörlerden ses geliyor. benzine aldığımda sesi kesiyor. Tüp markam Landirenzo. Aracın subap ayarında sıkıntı vardır diyebilirmiyiz. Aracın eski sahibi pek bilgili değil gibiydi. Filtre değişimi yapmamış hiç. onla alakalı olabilirmi?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
[MENTION=3083]webelectronics[/MENTION] , Valla bana da saçma geldi ama işe yarıyor :D

Aracınız
Arkadaşlar bugün aracın filtre değişimi için landirenzo yetkili bayisinden biyeri aradım. Usta gaz filtresi için 50 lira fiyat çekti. Nette tanesini 20 liraya satıyolar. Tam değiştirmek için gün alıyodum usta aracın lpg de kaç km yaptıgını sordu ve bana 20 bin km de bir lpg tankının, enjektörlerin, boruların temizlenmesi gerektiğini söyledi. Herkes bunu bu şekilde yapıyor dedi. Bunun içinde 130 lira fiyat çekti. İşin anlamadığım kısmı başka bir ustayı arayıp enjektör temizletmesini sordugumda yaptırmana gerek yok filtreyi değiştirmemiz yeterli dedi ve 30 lira fiyat çekti. Daha önce hiç bu şekil bi temizlik yaptırmamıştım aracıma 80 90 bin km binmeme ragmen. Bi sorunla karşılaşmadım. İlk deiğim usta istanbulda diğeri karabükte. Nasıl bi karar vereceğimi şaşırdım. Yardımcı olursanız sevirim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar bugün aracın filtre değişimi için landirenzo yetkili bayisinden biyeri aradım. Usta gaz filtresi için 50 lira fiyat çekti. Nette tanesini 20 liraya satıyolar. Tam değiştirmek için gün alıyodum usta aracın lpg de kaç km yaptıgını sordu ve bana 20 bin km de bir lpg tankının, enjektörlerin, boruların temizlenmesi gerektiğini söyledi. Herkes bunu bu şekilde yapıyor dedi. Bunun içinde 130 lira fiyat çekti. İşin anlamadığım kısmı başka bir ustayı arayıp enjektör temizletmesini sordugumda yaptırmana gerek yok filtreyi değiştirmemiz yeterli dedi ve 30 lira fiyat çekti. Daha önce hiç bu şekil bi temizlik yaptırmamıştım aracıma 80 90 bin km binmeme ragmen. Bi sorunla karşılaşmadım. İlk deiğim usta istanbulda diğeri karabükte. Nasıl bi karar vereceğimi şaşırdım. Yardımcı olursanız sevirim.

Benim bildiğim lpg bakımında sadece filtre değişimi oluyor, başka tecrübesi olan varsa yazacaktır.

2008 cıvıc da landirenzo kit kullanıyorum . 130 000 km oldu sadece lpg fıltresı değişiyor. enjektor sesi landirenzo da var. zamanla sese alışılıyor ya da ses azalıyor olabilirenjektor temizliği ve gaz ayarı hiç yapılmadı .gayette memnunum

Aracınız
Ben de LPG sistemlerinde sadece filtre değiştiğini biliyorum , belki düşük bir ihtimal 50 bin de bir temizlenmesi gerekir bilmiyorum araştırmak lazım, yaptıran belki vardır her 30 binde bir bu da bi bakım hassasiyeti sonuçta.. Uzun ömürlü olması açısından yani.. Mutlaka arkadaşlar yazar buraya bu konu hakkında.

Aracınız
Ben belli bir km de sadece yakit deposunun değiştiğini biliyorum ve hortumlar ömrünü tamamladığında değişiyor oyle sökme takma yok benim bildiğim

Sent from my iPhone using Tapatalkg iki. O

Geri