Civic FD6 Fd6 Far Aydınlatma Yetersizliği

Ad Soyad
Abdul samed
Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaşlar herkese merhaba.

Fd6 aracımı yeni aldım ve problemlerini yeni yeni keşf ediyorum ve forumda uygun başlıklarda paylaşıp kısmen sorunlarımı çözebiliyorum.

Hepinize çok çok teşekkür ediyorum.

Şimdiki sorunum ise aracın far aydınlatmalarından memnun değilim gerçekten çok yetersiz.

Benden önceki sahibi komple xenon yapmış farları. Fakat çok iyi bir ürün kullanmamış. Farları adeta yapıştırıcı ile yapıştırmışlar ve ayar bile yapılmıyor. Ayrıca halezon fatlara xenon gitmez iyi aydınlatma yapmaz diyorlar. Sizce ben ne yapmalıyım. Güçlü bir sarı ampul tercih etsem sorunum çözülür mü yoksa iyi bir xenon mu almalıyım.

Yada bu farları mercekli yapmak mümkünmüdür.

Cevaplarınızı bekliyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mturker

Özel Üye
?

Önceki sahibi LED kullanmistir muhtamelen ucuz yollu, gerçek Xenon kullansaydi ki muayeneden geçmez onlar, çok guclu aydinlatirdi.
Halojenler de zayıf kalıyor fd6larda
Lümen ve kalveni yüksek LED Xenon bakın derim. Mesela niken - photon marka.
Mercege çevirmek o farlarda olmuyor diye biliyorum olsada Aslı astarini gecer mercege uygun LED almanız lazım bu seferde.

Honda madness

Ad Soyad
Abdul samed
Aracınız
Civic FD6 2009
Yok hocam led değil xenon kullanmış ama kalitesiz birşey kullanmış. Şimdi ben kaliteli ve güçlü bir led alsam güçlü bir sarı ışıktan daha mı iyi aydınlatır ?

mturker

Özel Üye
Yok hocam led değil xenon kullanmış ama kalitesiz birşey kullanmış. Şimdi ben kaliteli ve güçlü bir led alsam güçlü bir sarı ışıktan daha mı iyi aydınlatır ?

Elbette daha iyi aydınlanır ama lümen ve kalvinin yüksek olmasına dikkat edin.

Honda madness

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019

Hocam orijinal farları Xenon değilse Xenon kullanmış olamaz. Ayrı mekanizması ve aparatları var. Zaten mercekle çalışır Xenon. beyaz ışık diyorsanız bildiğiniz halojen farların yerine yapılan LED ampullerden takmış. Aracınızın orijinal farları merceksiz halojen ise LED den yeterince verim alamayabilirsiniz. Direkt güzel halojen alın keyfinize bakın.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Abdul samed
Aracınız
Civic FD6 2009
Bunların xenon olduğundan eminim motoru falan var hatta çalışınca biraz sesli çalışıyor. Ama zaten memnun değilim orjinal ampullerinden güçlü helojen ampul alsam memnun kalırmıyım onu merak ediyorum. Hatta marka ve güç önerisi olan varsa çok memnun olurum.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Bunların xenon olduğundan eminim motoru falan var hatta çalışınca biraz sesli çalışıyor. Ama zaten memnun değilim orjinal ampullerinden güçlü helojen ampul alsam memnun kalırmıyım onu merak ediyorum. Hatta marka ve güç önerisi olan varsa çok memnun olurum.

LED ampuller içinde soğutma motorları olduğu için sesli çalışırlar!

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Abdul samed
Aracınız
Civic FD6 2009

mturker

Özel Üye
Hocam ben çok anlamıyorum var ise iyi aydınlatacak bir led tavsiyeniz değerlendirenilirim. Marka model vs…

Niken Pro Led Xenon

Üstad bunlar sizin işinize yarar seçeneklerden H11 i seçmeyi unutmayın.

Honda madness

Geri