Fd6 fren sorunu hk.

Arkadaslar frenler le ilgili bir kac sorunum var..
Arac park halinde araci calistirip mesela evin önünden cikiyorum geri geri... Frene basiyorum fren sert. Yani durmak icin ayagi iyi diremem gerek. Ve fren bi an da yumuşuyor ve eski halini aliyor. 10 saniye hepsi.O an fren tutmuyor. Boşa cikimiyor aksine sertlesiyor basilmaz hal aliyor...

Ve birde araci durdurdum vitesi D den P ye aliyorum(( ama ayagim halen daha frende)) fren bi anda ayagimun altinda dibe dogru yumuşuyor. Frenin elektriksel bi hatasi mi var yoksa baska mi ne dersiniz..

Hidrolik komple dedisti havasi falan alindi balatalar yeni...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Arkadaslar frenler le ilgili bir kac sorunum var..
Arac park halinde araci calistirip mesela evin önünden cikiyorum geri geri... Frene basiyorum fren sert. Yani durmak icin ayagi iyi diremem gerek. Ve fren bi an da yumuşuyor ve eski halini aliyor. 10 saniye hepsi.O an fren tutmuyor. Boşa cikimiyor aksine sertlesiyor basilmaz hal aliyor...

Ve birde araci durdurdum vitesi D den P ye aliyorum(( ama ayagim halen daha frende)) fren bi anda ayagimun altinda dibe dogru yumuşuyor. Frenin elektriksel bi hatasi mi var yoksa baska mi ne dersiniz..

Hidrolik komple dedisti havasi falan alindi balatalar yeni...

Bu konuda uzman bir ustayla irtibata geçmeniz daha iyi olur. Fren işi ciddi mesela. Sanayide işi sadece fren sistemi olan ustalar var.

Havası alındığı bir halde pedal dibe gidiyor veya çalışır halde sertleşiyor olması da ayrı ayrı problem işareti olabilir. Merkezler kaçırıyor ve yazımını beceremediğim westinhouse problemli olabilir.

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Hidrolik ile alakası olduğunu düşünmüyorum.Çünkü sistemde hava olsa ya da hidrolik azalmış olsa pedal çok yumuşak olur ve hemen dibe çöker.
Sertleşme sıkıntısı ise vakum hattında bir sıkıntı olduğunu işaret ediyor. Vakumlama doğru çalışmazsa pedal sert olur. Önce sert daha sonra yumuşuyorsa vakum valfine baktırmanızda fayda var.
Aksi halde bu problemi yolda yüksek hızlarda da yapabilir...

"VTEC" Bir milin yaptığı fırlamalıklar bütünüdür...

Hidrolik ile alakası olduğunu düşünmüyorum.Çünkü sistemde hava olsa ya da hidrolik azalmış olsa pedal çok yumuşak olur ve hemen dibe çöker.
Sertleşme sıkıntısı ise vakum hattında bir sıkıntı olduğunu işaret ediyor. Vakumlama doğru çalışmazsa pedal sert olur. Önce sert daha sonra yumuşuyorsa vakum valfine baktırmanızda fayda var.
Aksi halde bu problemi yolda yüksek hızlarda da yapabilir...

"VTEC" Bir milin yaptığı fırlamalıklar bütünüdür...
Bu nun uzerine şunu soyleyeyim kardesim..mesela araba full yüklü dik bi yerde isikdayim. Ayagim pedalda araci durduracak kadar. Ancak sunu fark ettim o halde bile pedalin altinda hala yer var. Basiyorum yaylaniyor en dibe kadar...bilmem anlatabildim mi

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Kardes fren merkezi arizasi gibi gorunuyor. Bir baktirmani oneririm. Fren bu ihmale gelmez. Aracin motor, yuruyen aksami bozulursa en fazla gitmez. Ama fren kendi hayatiniza veya bir baskalarinin hayatina malolabilir.

Sabah calistirip cikarken frene basarsam zor tutuyor. Ayni durum bendede var. Sonra kisa bir sure sonra normale donuyor. Hatta benim 100.000 bakimindan sonra oldu. Ben balatalarin yeni olmasina bagliyorum. Sabah sertlestiklerini dusunuyorum.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Balatalari degistirmeden önce ayni sorun bendede vardi, ama ön arka balatalari değiştirdikren sonra Trw taktirdim ki hiç yapmadi.

FB7 2012 Elegance Otomatik

Aracınız
Balatalar ses yapmaya baslamisti 60.000 bakiminda zaten degisim gosteriyordu ki ben 55.000 de degistirdim, ve dediginiz gibi sabahlari ilk kullanimda frenlerin sertlesip tutmama sorunu su an yok

FB7 2012 Elegance Otomatik

Geri