Fd6 Honda civic motor tipi nedir

Aracınız
Arkadaşlar 2007 ve üstü Honda civic motor tipi shoch mudur yoksa doch motor mu vardır bugün bir Arakadaşı sordu bende merak ettim bilgisi Olan varmıdır değerli civictr üyeleri

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar 2007 ve üstü Honda civic motor tipi shoch mudur yoksa doch motor mu vardır bugün bir Arakadaşı sordu bende merak ettim bilgisi Olan varmıdır değerli civictr üyeleri

Katalogda yazıyor olması lazım bulabilirsem paylaşırım burdan

Aracınız
Anladım teşekkür ederim anladığım kadarı ile bizim araçlar tek egzantrik milli doch motorlar gibi değil yani doch motor çift egzantrik sohc motor tek egzantrik li peki buna göre hangi motor daha güçlü ve daha yeni motor tipi sizce değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Etacli

0
Anladım teşekkür ederim anladığım kadarı ile bizim araçlar tek egzantrik milli doch motorlar gibi değil yani doch motor çift egzantrik sohc motor tek egzantrik li peki buna göre hangi motor daha güçlü ve daha yeni motor tipi sizce değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Hocam böyle şeylerle uğraşıp canınızı sıkmayın bence araç tan memnunsanız götürüp getiriyorsa kaldı ki honda yani şahin değil şükredin gitsin müslümana tabi ki en iyisi yakışır ama allah olmayana versin deyin gitsin tek egzantirik çift egzantirik şahini olan napsın motor yok araba da :)

İlbeyli

Aracınız
Bildiğim kadarıyla sohc daha eski araçlarda kullanılan bi teknoloji dohc motor daha performanslı ve daha ekonomik yakıt tüketimine sahip.Tabi bunlar benim bilgilerim illa ki daha tecrübeli daha bilgili arkadaşlar vardır forumda onlar daha ayrıntılı ve daha doğru bilgiler vericektir :)

Aracınız
Ozaman demekki Yeni motor tipi sohc yeni nesil motor tipi Doch daha eski motor tipi fb 7 de kullanıldığına göre

Aracınız
Bu arada yeni fb7 kasalarda kullanıldığını bilmiyordum öğrenmiş oldum Etacli arkadaşın paylaşımıyla benim araç 2008 olduğu için bundan sonraki tüm kasalarda dohc var zannediyordum.2000 modellerde sohc motor kullanılıyordu diye biliyorum 1.6 ieslerde sonradan tekrar kullanılmaya başlamışlar :)

Aracınız
Bende biraz araştırdım i vtec ve üst kasalarda sohc var alt kasalarda doch var peki fc5 te ne var doch mu shoc mu motor tipi

Geri