fd6 ikinci marşta çalışma

Aracınız
Civic FD6 2011
bugün aracım ilk marşta gıv gıv gıv etti çalışmadı ikincide aldı ,3 ay önce diyafram değişti akü değişti bujilerim yeni ,marş motoru veya dinamoda da sorun yok ,lpg ciye gittim bilgisayarda enjektörlerin bir iki tanesi basmıyo dedi ama aracın soğuk olması lazım dedi ,sabah sekizde dükkana gidicem akşam 4 e kadar yeterli soğukluk olur değilmi ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yazın subap ayarı için 4.5 saat yeterli olmuştu. Şimdi ise havalar daha serin, toplam 8 saat beklenmesi yeterli olur diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FD6 2011
anlamadığım şey orada tam soramadım kalabalıktı enjektörlerin neden soğuk olması gerekiyor ki yani sıcak motorda anlaşılmazmı bozuk enjektör

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
anlamadığım şey orada tam soramadım kalabalıktı enjektörlerin neden soğuk olması gerekiyor ki yani sıcak motorda anlaşılmazmı bozuk enjektör
Tahminen sıcak enjektör rahat çalışır. Pek yüke maruz kalmaz. Bu yüzden değerler normal çıkabilir.
Başka testler: Enjektöre gelen gaz borusuna pense ile sıkarak motor çalışması gözlenir. Bozuk enjektörde motor daha az tepki verir. Birde stop edip enjektörlerin çıkışına gaz dedektörü ile bakılır. Kaçak varsa ömrü dolmuş demektir.
Enjektörler Brc ise temizleme yapılsa güzel olur.
Sabah çalışmaması gaz kaçağını tanımlıyor.

Aracınız
Civic FD6 2011
evet brc enjektör ama değiştircem dedi usta soğukken marş basıp bakmam lazım dedi istiyosan çıkma da takabilirim dedi ama ben orjinal taktırcam biraz pahalı ama olsunn

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
evet brc enjektör ama değiştircem dedi usta soğukken marş basıp bakmam lazım dedi istiyosan çıkma da takabilirim dedi ama ben orjinal taktırcam biraz pahalı ama olsunn
Nokta atışı olursa verdiğiniz para dokunmaz. Fakat problem devam ederse can sıkar.

Geri