FD6 Ilk Kontakta Bogurme

Aracınız
Merhaba arkadaşlar başına gelen var mı bilmiyorum . Sorun şu şekilde ilk kontağı açık duruma getirince ( daha çalıştırmadan ışıkların gelip beklediğimiz evre ) araba çit sesini beklerken böğürme gibi bir ses geliyor . Sanki iki plastik birbirine sürtüyor gibi . Umarım anlatabilmisimdir .

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
fd6 marşa basmadan önce kontağı iki kademe getirip ışıkların sönmesini beklerken ön taraftan garip karın gurultusu gibi bir ses geliyor ön göğüsten nedir o ses anlayan varmı
O ses bende de var. Muhtemelen klima sisteminden geliyor. Tespitlerim o yönde :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
fd6 marşa basmadan önce kontağı iki kademe getirip ışıkların sönmesini beklerken ön taraftan garip karın gurultusu gibi bir ses geliyor ön göğüsten nedir o ses anlayan varmı
Mesajın aktarıldığı konuyu inceleyin lütfen :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bende de aldığımdan beri var karın gurultusu gibi, havalandırma panellerinin hareket sesi gibi geliyor, tahminimce panelleri hareket ettiren parçalar yağsız kaldığı için böyle bir durum oluşuyor.
Bir sorun olarak görmedim, FD6 için ses konusunda @w0lkan daha dikkatli bir kullanıcı, ona da bir sormak lazım.
%100 tespit ;)

Aracınız
Civic FD6 2009
Öncelikle merhaba benim şöyle bir sorunum var aracı ilk kontağı çevirmede bazen klimadan karın guruldaması gibi bir ses geliyor (benzin pompası sesi değil ) klima ayarlarını yükseltip alçaltırken de bazen yapıyor forumda araştırdım bu durumu ama bir çözüm bulamadım böyle bir durum yaşayıp çözen arkadaşlar varsa yardımcı olursa gerçekten çok sevinirim iyi forumlar diliyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Öncelikle merhaba benim şöyle bir sorunum var aracı ilk kontağı çevirmede bazen klimadan karın guruldaması gibi bir ses geliyor (benzin pompası sesi değil ) klima ayarlarını yükseltip alçaltırken de bazen yapıyor forumda araştırdım bu durumu ama bir çözüm bulamadım böyle bir durum yaşayıp çözen arkadaşlar varsa yardımcı olursa gerçekten çok sevinirim iyi forumlar diliyorum

Merhaba, açıkçası problemi anlayamadım. Biraz daha detaylandırır mısınız?

Aracınız
Civic FD6 2009
Merhaba, açıkçası problemi anlayamadım. Biraz daha detaylandırır mısınız?

Bu sesi iki şekilde duyabiliyorum ama bu sesi her zaman yapmıyor
1 -) Aracın kontağını ikinci kademeye kadar çeviriyorum aracın dijital klimasının olduğu taraftan Garip bir ses geliyor ses vızırdamaya da benziyor karın guruldama sesine de benziyor çok afedersiniz gaz çıkarma sesine de benziyor
2-) ikinci duyma şekli de mesela kaloriferi açtım fan hızını yükseltip alçaltıyorum sonra bir anda off tuşuna basıp klimayı komple kapatıyorum diyelim ön konsolda klima kısmında yukarıda bahsettiğim vızırdama gibi ses çıkartıyor

Aracınız
Civic FD6 2009
Merhaba dediğiniz sesi anladım önceki fd6 da vardı ustaya sorduğumda torpidoyu söküp polen filtresinin orasına yağ sürdü gres sanırım sonrasında ses kesildi

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorumunuz için çok teşekkür ederim Dediğiniz mantıklı geldi torpidoyu söktüm polen filtresinin yanında siyah arkası beyaz bir parça var kontağı açınca hareket ettiğini fark ettim o olabilir çok mantıklı

Geri