FD6 Ilk Kontakta Bogurme

Aracınız
Merhaba arkadaşlar başına gelen var mı bilmiyorum . Sorun şu şekilde ilk kontağı açık duruma getirince ( daha çalıştırmadan ışıkların gelip beklediğimiz evre ) araba çit sesini beklerken böğürme gibi bir ses geliyor . Sanki iki plastik birbirine sürtüyor gibi . Umarım anlatabilmisimdir .

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bende de aldığımdan beri var karın gurultusu gibi, havalandırma panellerinin hareket sesi gibi geliyor, tahminimce panelleri hareket ettiren parçalar yağsız kaldığı için böyle bir durum oluşuyor.
Bir sorun olarak görmedim, FD6 için ses konusunda @w0lkan daha dikkatli bir kullanıcı, ona da bir sormak lazım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Nasıl yağlayacağız hocam Bir fikrin bar mi ?
Civic genel olarak zaten sessiz bir araba değil, bende mekanizma sorunsuz çalışıyorsa elleme prensibi ile çalışmasında hissedilir derecede önemli sorun olmayan unsurlara dokunmuyorum :)
Sorun gerçekten ilerlemiş ve müdahale edilmesi gereken durumda ise daha kötü ses ve titreşim tarzı durumlarla belli eder diye düşünüyorum :unsure:
Tabi bu kronik sorunları da takip ediyorum, ilerleme durumunda göre müdahale ederim ilerde :)

Aracınız
Civic FD6 2011
fd6 marşa basmadan önce kontağı iki kademe getirip ışıkların sönmesini beklerken ön taraftan garip karın gurultusu gibi bir ses geliyor ön göğüsten nedir o ses anlayan varmı

Geri