Civic FD6 Fd6 ilk mars da anormal ses

Aracınız
Civic FD6 2008
Mrb ilk kez honda alarak araniza katildim. Kahramanmarasta oturuyorum. Bundan once cogu markaya bindim. Birde hondaya binelim artik dedim 2008 premium otomatik vites arabami gecen hafta aldim. Arac geldikten iki gun sonra sabahlari ozellikle ilk mars da calistiktan sonra 1 2 sn daha marsa devam ediyor gibi ses yapiyor. Burda ustaya dinlettim mars dinamosu na bakim yapilmasi lazim dedi. Lakin sokme islemini gözu kesmedi tamirci de lifte kaldirip sokecek oyke elektrikciye gidecek parca. Bu mars dinamosu nun en kolay sökum sekli nasildir? Birde bakim da duzelmeme durumu oluyor mu? Son olarak isininca yapmiyor bu sesi bu sekildd binmek mantikli mi?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. @Halit demir hocam şu konunun 2. Maddesine bakın videoyu izleyin ona göre hareket edersiniz. Fd6'larda marş motorunun yeri meşakkatlidir.
2. MARŞ MOTORUNDAN GELEN RAHATSIZ EDİCİ SÜRTME SESİ?

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Banada 300 dedi ama servis soktu icinden su parcalar yipranmis komple degisiriz veya parca 3 gune gelir vs durumlari olur diye disarda mi yaptirsam diye dusunuyorum.
Servis tamir yapmaz direk değiştirmeye gider. Dışarıda bu işte uzman biride yapabilir. Genel bakım istiyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Banada 300 dedi ama servis soktu icinden su parcalar yipranmis komple degisiriz veya parca 3 gune gelir vs durumlari olur diye disarda mi yaptirsam diye dusunuyorum.
İçindeki kömürler pahalı malzemeler değil ve oto elektrikçilerin bile kolayca temin edebildiği malzemeler, forumda da şimdiye kadar marş motoru açıldıktan sonra parçası 3 güne gelir diyen kimse olmadı.

Geri