FD6 klima sorunu

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar klimayı açtığımda derece ne olursa olsun önemli değil LO ya getirmeden soğutma, Hİ ye getirmeden ısıtmaya başlamıyor. Soğutmaya ya da ısıtmaya geçtikten sonra dereceyi nereye getirdiğimiz önemli olmuyor. Otomatik olarak içerinin derecesini algılayıp fan ayarı falan yapmıyor. Klimayı manuel kullanıyorum. Arızanın nerede olabileceği konusunda bilgi sahibi olan var mı acaba?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba arkadaşlar klimayı açtığımda derece ne olursa olsun önemli değil LO ya getirmeden soğutma, Hİ ye getirmeden ısıtmaya başlamıyor. Soğutmaya ya da ısıtmaya geçtikten sonra dereceyi nereye getirdiğimiz önemli olmuyor. Otomatik olarak içerinin derecesini algılayıp fan ayarı falan yapmıyor. Klimayı manuel kullanıyorum. Arızanın nerede olabileceği konusunda bilgi sahibi olan var mı acaba?
Polen filtrenizi en son ne zaman değiştirdiniz? Çok kirli durumda olan polen filtesi de bu duruma neden olabilir?
Bunun dışında klima panelinde arıza olabilir yada ısı sensörünün üstü çok kirli olabilir :unsure:

Aracınız
Civic FC5 2018
En son bakımda usta polen filtresi iyi demişti. Klima paneli fiyatı ne kadardır ya da 2. el bulabilir miyiz?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
En son bakımda usta polen filtresi iyi demişti. Klima paneli fiyatı ne kadardır ya da 2. el bulabilir miyiz?
Bence öncesinde polen filtresini tedbiren değiştirin, eğer sorun aynen devam ediyorsa çıkmacılardan klima paneli araştırın, sıfır ve orjinalin fiyatı pahalıdır muhtemelen.

Aracınız
Civic FC5 2018
İlçede olduğumdan polen filtresini değiştiremedim fakat temizledim ama sorun devam ediyor servis yolu gözüktü herhalde.

Geri