Civic FD6 Fd6 kullanıcı yardımı lazım?

Aracınız
Civic FD6 2011
arkadaşlar 2011 fd6 otomatik aracım var bazı zamanlarda düşük devirlerde veya yüksek hızlarda giderken ayağımı gazdan çekince bi silkeleme yapıyo düşük devirde az hissediliyo ama yüksek hızda biraz daha fazla hissediliyo ama rahatsız etcek boyutta değil , rölanti vs vites değişiminde falan bir sorun yok ,sizin araçlarınız nasıl acaba ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu mevzu benim fb7 dede var vtec silkelemesi hepsinde var deniyor tamam dedik sineye çektik beni çok rahatsız ediyor ama yapacak birşey yok sorunu çözeni görmedim bu sorun bende yok diyenide.
Aslında bütün sorun benzine göre yapılan sürüş ayarlarının LPGde aynen sürdürülememesi kaynaklı.
Bu tip vites geçişlerindeki gariplikler benzinde hissedilmiyor çünkü motor fabrikasyon olarak 95 oktan benzine göre kalibrasyonları yapılmış.
Ben Shell'in V-Power ile FuelSave yakıtını aldığımda bile aracın gidişindeki pürüzsüzlüğün değiştiğini farkedebiliyorum.
LPGde ise bu VTEC sistemindeki değişiklikler evlere şenlik şekilde hissedilir hale geliyor, bu açıdan maalesef BRC programını düzenleyemeyen Honda Türkiye fabrikası oldukça hatalı, devamında da düzeltme yolunda bir değişiklikte yapmadılar ve servislere işi yüklediler, servislerde "Sorun değil" diyerek işin içinden sıyrılıyor ancak Honda'nın imajı zedeleniyor.
Halbuki fabrika dışı ve kaliteli montaj yaptırmış bir araçta bu teklemeler aynı benzindeki gibi hissedilmez hale gelebiliyor.
Eski FD6mda ve sonradan montaj yaptıran FB7li arkadaşımda tekleme ya da silkelemeleri nerdeyse hiç hissetmiyordum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Buna benzer sorun bendede var eğer buda kronik sorunsa yeter der hondayı satarım bukadar kronik sorunu olan araba görmedim sorunsuz diye aldık ama kronik üstüne kronik tofaşa binsek bukadar sorun yaşatmaz belkide

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Merak ettim aracı ne kadar aldınız?

Aracınız
Civic FD6 2011
Merhabalar. 6 aylik 2011 fd6 sahibiyim. Ayni sorun bende de oluyor. 1 2 3 gibi dusuk viteslerde cok bariz hissediyorum. Ornegin 2500 devirdeyken ayagimi azcik gazdan cekiyorum devir birden dusunuyor ve sarsinti oluyor. Yani gazdan ayagi cekince devir cok sert dusuyor buda sert motor frenine sebep oluyor. Ben yumusak arac kullandigimdan ve takip mesafemi korudugumdan genelde freni pek kullanmam. Gaza basarim yavaslamak icin ayagimi gazdan cekerim. Ama civicda gaza bas gazdan cek, sanki yari otomatik kullaniyormusumda vites degisitiriyormus gibi sarsinti hissediyorum. Sanirim bunun bir cozumu yok. Bu aracin motoru gaza basmayinca devri sert dusuruyor.
arkadaşlar 2011 fd6 otomatik aracım var bazı zamanlarda düşük devirlerde veya yüksek hızlarda giderken ayağımı gazdan çekince bi silkeleme yapıyo düşük devirde az hissediliyo ama yüksek hızda biraz daha fazla hissediliyo ama rahatsız etcek boyutta değil , rölanti vs vites değişiminde falan bir sorun yok ,sizin araçlarınız nasıl acaba ?

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Bende ayni aractan var. Gaz pedali 3 kademe gibi geliyo bana. Hafif orta sert basmaya gore degisiyo. Gaza hafif basarsam hissttiriyor yonliz gaza biraz sert basarsam vitesi kesinlikle hissetmiyorum. Kalkistan itibaren. Bazilarinin dedigi 90 da falan silkeleme oluyo olayida bende yok. Purussuz bir sekilde goturuyor. Yeterki gaza kararli bas. Son model arabalarla kiyaslamak dogru olmaz yilina gore bak8nca yaptiklari gayet tatminkar diye dusunuyorum. Fazla takilmayin derim ben. kiyaslama yapmaniz acisindan belirteyim aracim benzinli.

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri