Fd6 lpgde kilima acikken silkelenme

memo32

0
Merhaba arkadaslar

2007 model Fd6 otomatik aracımda, lpg ile kullanimda silkelenme olmakta. "P" de iken normal, "D" de iken silkeliyor ve klima açıkken daha da fazla hissediliyor.Benzinde iken herhangi bir problem yok. Sadece lpg'de silkelenme oluyor. En son bakımda buji ve bobin değişti,subap ayarı yapıldı, zavoli servisinde lpg enjektörleri değişti. Sorun devam edince enjektörleri iade ettim. Daha sonra akü ölçüldü ve klima açıkken değerleri normal çıktı. Ayrıca lpg beynide kontrol edildi ve problem gözükmemekte. Problemin çözümü konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Foruma hoşgeldiniz :) Forum kuralları gereği linkteki tanışma başlığında kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz :) https://www.civictr.com/forums/tanisma.29/

Sorunuz içinde noktayı virgülü doğru yerde kullansanız sorunuz daha anlaşılır olur, cümleleriniz bayağı karışık, birçok hususu zor anladım, @OnurHas hocam siz ne diyorsunuz?

Sorunuzdan anladığım kadarı ile araçta LPGde silkeleme var, benzinde sorun yok.
Bence mevcut sorununuz için hem LPG tesisatında fiziksel inceleme hemde yazılımsal olarak tespit gerektirmektedir.
Fikir vermeniz açısından linkteki konuya da bir gözatın,

memo32

0
Foruma hoşgeldiniz :) Forum kuralları gereği linkteki tanışma başlığında kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz :) https://www.civictr.com/forums/tanisma.29/

Sorunuz içinde noktayı virgülü doğru yerde kullansanız sorunuz daha anlaşılır olur, cümleleriniz bayağı karışık, birçok hususu zor anladım, @OnurHas hocam siz ne diyorsunuz?

Sorunuzdan anladığım kadarı ile araçta LPGde silkeleme var, benzinde sorun yok.
Bence mevcut sorununuz için hem LPG tesisatında fiziksel inceleme hemde yazılımsal olarak tespit gerektirmektedir.
Fikir vermeniz açısından linkteki konuya da bir gözatın,

Tesekkurler

Lpg yazilimi tamamen bakildi ayarlari yapildi

Yazdiklarimda anlatmak istedigim su sekilde. Bobine bak bujiye baktirlarin cevaplarida var duzenleme yapiyorum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Tesekkurler

Lpg yazilimi tamamen bakildi ayarlari yapildi

Yazdiklarimda anlatmak istedigim su sekilde. Bobine bak bujiye baktirlarin cevaplarida var duzenleme yapiyorum

Öncelikle yazdığınız mesajı önce okuyup sonra yayınlayın. Bende anlamakta zorluk çekiyorum!
Anlaşılan siz baya masraf etmişsiniz.
Problem benzinde mi yoksa lpgde mi onu belirlemeli. İkisinede birden girişim yapılmış gibi. Benzinde kullanın bir kaç gün silkeleme yaptığı işlerde bütün testleri yapın. Neticede problem yoksa lpgdir. Sadece klimada yapıyor ise klima sisteminide ele almak gerekebilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri