fd6 marş hakkında

Aracınız
Civic FD6 2011
arkadaşlar malum havalar soğudu bu aralar sanki araç sabahları ilk çalıştırmada marşı alıyor ama çok hafif bi zorlanarak alıyo gibime geliyo bazende hemen tık diye alıyo acaba marşı basma süremle mi alakalı ki elimi hemen çekmemem mi gerekiyor ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Soğuk havada marşı uzun tutmalıyız. Hele sabah ilk çalıştırırken. Bu normal bir durum. Aracınız manuel ise debriyaja basıp marş yapın. Sıcak motor ise hemen çalışır. Az önce soğuk marş yaptım yaza göre 2 kat daha uzun süre tuttum tek seferde çalıştı.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2011
aracım otomatik tek seferde marşı alıyor ama marşı kısa tuttuğum için çalıştıktan sonra duraksıyor ibre sonra yükseliyor , dediğiniz gibi uzun tutucam bundan sonra

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
aracım otomatik tek seferde marşı alıyor ama marşı kısa tuttuğum için çalıştıktan sonra duraksıyor ibre sonra yükseliyor , dediğiniz gibi uzun tutucam bundan sonra
O dediğinizi bende hemen çalıştırıp hareket etme esnasında olmuştu. Marşı az tuttuğum için alt devirden yükseliyor ve motor zorlandığını farkettim. Devir yukarıya fırlayasaya kadar tutmak lazım.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Aynı sorunla geçen hafta uğraştım, defalarca video çektim. Çıkarım ve çözüm şudur:

-Oncelikle geceden park ederken en son LPG ile kullanmissam sabah mutlaka aynı sorun oldu. Eğer geceden benzinle kullanırsam sabah problem yoktu.

-benim araç fb7, dolayısıyla kronik bir marş dinamosu sorunu var. Geçen kış da sabah ilk calistirmalarda marş aldıktan sonra kısa bir "vıj" sesi geliyordu. Bu sene ses yok ama marş sorunlu (sadece akşam LPG ile birakmisam). Fd6'da da aynı sorun var mıdır bilemem ama olabilir.

-oto elektrikçide içini açtırıp yagalttim, kömürlerin iyi durumda olduğu söylendi ve degismedi. Sadece yaglandi. Şimdi artık sabahlari çok daha düzgün çalışıyor. Yine de benzine göre ufak, çok ufak bir gecikme var ama memnunum.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
O dediğinizi bende hemen çalıştırıp hareket etme esnasında olmuştu. Marşı az tuttuğum için alt devirden yükseliyor ve motor zorlandığını farkettim. Devir yukarıya fırlayasaya kadar tutmak lazım.

Hocam öyle yaptığımız zaman da icim parçalanıyor, araç zaten çalışmış, çalışan arabaya marş veriyoruz gibi. Sakat geldiği için kiyamadim. Gecici çözümü hafif gaz vererek bulmuştum.

Aracınız
Civic FD6 2008
-oto elektrikçide içini açtırıp yagalttim, kömürlerin iyi durumda olduğu söylendi ve degismedi. Sadece yaglandi. Şimdi artık sabahlari çok daha düzgün çalışıyor. Yine de benzine göre ufak, çok ufak bir gecikme var ama memnunum.
Mars dinamosuni oto elktrikci nasil soktu.bende fd6 var tamirci soktu bursuru seyleri anca cikarabildi mars dinamosunu

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam öyle yaptığımız zaman da icim parçalanıyor, araç zaten çalışmış, çalışan arabaya marş veriyoruz gibi. Sakat geldiği için kiyamadim. Gecici çözümü hafif gaz vererek bulmuştum.

Asıl tam çalışırken gaza basılmaması lazım. Hele bir yağlama yapsın. Benim dediğim çok beklemek değil. Zamanla çalışma süresini ayarlarsınız. Fakat marş motorunuz bakım istiyor ise marş bitiminde ses yapar.
Bu konuda 2. Maddeye bakın. Video örneği var.

2. MARŞ MOTORUNDAN GELEN RAHATSIZ EDİCİ SÜRTME SESİ

Geri